Koulukisat 2013

Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
 Kilpailu Kotkan koulujen uintikisat  Tulostuspäivämäärä 05 huhtikuu 2013  
 Kilpailun paikkakunta   Tulostusaika 10:41  
 Järjestäjä KoUS/KoVe-Ve     
 Allas 25m     
 Kilpailupäivämäärä 05 huhtikuu 2013     
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti T10, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Nessa Järvinen 2004 Pekkanen      45.30  
Iida Lehtovaara 2003 Mussalo      46.50  
Ella Hurtta 2003 Pihkoo      49.70  
Vera Lauronen 2005 Koivula      58.50  
Anna Alastalo 2003 Samskola      1:02.50  
Sini Riivari 2004 Jäppilä      1:02.50  
           
 
Laji 2, 50m Vapaauinti T12, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Vilma Kotola 2001 Koivula      32.50  
Kiia Toikka 2001 Pekkanen      33.00  
Eevi Kotiranta 2001 Otsola      33.70  
Julia Rönkä 2001 Hakala      34.60  
Meri Lauronen 2002 Rauhala      35.60  
Laura Väisänen 2001 Koivula      38.10  
Millariina Bruce 2001 Mussalo      39.10  
Roosa Kervinen 2001 Mussalo      40.60  
Helmi Riikonen 2001 Otsola      42.10  
10 Silja Jernvall 2001 Korkeakoski      43.00  
11 Aino-Olivia Arola 2002 Aittakorpi      43.10  
12 Petra Mäkiaho 2001 Pihkoo      44.70  
13 Aada Pukki 2002 Mussalo      46.00  
14 Nea Hänninen 2002 Samskola      46.40  
15 Vilma Laine 2001 Samskola      47.40  
16 Lilja Tast 2001 Samskola      52.70  
           
 
Laji 3, 50m Vapaauinti T14, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Milla Anttila 2000 Rauhala      34.60  
Laura Kotiranta 1999 Karhula      35.30  
Venla Kääriä 1999 Keskuskoulu      36.40  
Fiia Filander 2000 Hakala      36.90  
Elina Nieminen 2000 Keskuskoulu      38.30  
           
 
Laji 4, 50m Vapaauinti T16, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Marika Kajander 1997 Langinkoski      31.90  
Anni Raussi 1998 Karhula      33.40  
Kaisa Vehmaa 1997 Huutjärvi      34.20  
Taru Salmi 1998 Keskuskoulu      34.40  
Juulia Salonen 1997 Karhula      34.80  
Iita Hyytiäinen 1998 Samskola      42.20  
           
 
Laji 5, 50m Vapaauinti P10, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Henri Heikkilä 2003 Kyminkartano      38.50  
Leevi Kervinen 2003 Huutjärvi      43.30  
Nikita Rezin 2003 Rauhala      45.00  
Jimi Kojo 2005 Mussalo      52.40  
Heikki Tirkkonen 2003 Pekkanen      53.00  
Onni Vepsäläinen 2005 Mussalo      53.00  
Akseli Vanhala 2004 Jäppilä      54.90  
           
 
Laji 6, 50m Vapaauinti P12, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Teemu Mikkola 2001 Tavastila      39.10  
Henri Tervola 2002 Ruonala      41.10  
Joonas Kytömäki 2002 Kyminkartano      41.10  
Kim Alastalo 2001 Samskola      42.30  
Miro Klaus 2002 Mussalo      43.60  
Atte Alila 2001 Haukkavuori      45.10  
Henri Kukkonen 2001 Jäppilä      50.10  
Ville Lehtinen 2002 Hovinsaari      50.20  
10 Samuel Seppänen 2001 Koivula      58.00  
Carlos Mustonen 2001 Aittakorpi      1:03.90  
           
 
Laji 7, 50m Vapaauinti P14, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Leo Kuusela 1999 Keskuskoulu      30.10  
Juha Jernvall 2000 Korkeakoski      31.10  
Pessi Länsirinne 2000 Pekkanen      31.50  
Miska Kurvinen 1999 Karhula      32.30  
Roni Tiihonen 1999 Karhuvuori      35.20  
           
 
Laji 8, 50m Vapaauinti P16, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Sampo Heiliö 1997 Langinkoski      28.70  
Miro Manner 1998 Keskuskoulu      30.00  
Kalle Kettunen 1997 Samskola      34.30  
Jiajun Yu 1997 Karhuvuori      37.90  
           
 
Laji 9, 50m Rintauinti T10, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Iida Lehtovaara 2003 Mussalo      59.40  
Nessa Järvinen 2004 Pekkanen      1:00.80  
Ella Hurtta 2003 Pihkoo      1:06.00  
Vera Lauronen 2005 Koivula      1:16.40  
Anna Alastalo 2003 Samskola      1:24.60  
           
 
Laji 10, 50m Rintauinti T12, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Vilma Kotola 2001 Koivula      41.40  
Eevi Kotiranta 2001 Otsola      43.80  
Kiia Toikka 2001 Pekkanen      44.70  
Roosa Kervinen 2001 Mussalo      47.20  
Laura Väisänen 2001 Koivula      47.30  
Meri Lauronen 2002 Rauhala      49.70  
Julia Rönkä 2001 Hakala      51.40  
Millariina Bruce 2001 Mussalo      53.40  
Iisa Kääpä 2002 Mussalo      53.80  
10 Nea Hänninen 2002 Samskola      55.20  
11 Aada Pukki 2002 Mussalo      56.80  
12 Helmi Riikonen 2001 Otsola      58.00  
13 Aino-Olivia Arola 2002 Aittakorpi      58.30  
14 Roberta Björnman 2001 Samskola      1:01.50  
15 Lilja Tast 2001 Samskola      1:14.20  
           
 
Laji 11, 50m Rintauinti T14, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Milla Anttila 2000 Rauhala      42.80  
Elina Nieminen 2000 Keskuskoulu      46.70  
Venla Kääriä 1999 Keskuskoulu      47.20  
Laura Kotiranta 1999 Karhula      49.20  
Fiia Filander 2000 Hakala      1:00.00  
           
 
Laji 12, 50m Rintauinti T16, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Kaisa Vehmaa 1997 Huutjärvi      40.80  
Taru Salmi 1998 Keskuskoulu      41.30  
Anni Raussi 1998 Karhula      45.00  
Juulia Salonen 1997 Karhula      45.60  
Marika Kajander 1997 Langinkoski      47.30  
Iita Hyytiäinen 1998 Samskola      59.30  
           
 
Laji 13, 50m Rintauinti P10, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Leevi Kervinen 2003 Huutjärvi      49.40  
Henri Heikkilä 2003 Kyminkartano      55.00  
Jimi Kojo 2005 Mussalo      59.30  
Nikita Rezin 2003 Rauhala      1:02.60  
Akseli Vanhala 2004 Jäppilä      1:06.70  
Heikki Tirkkonen 2003 Pekkanen      1:11.20  
Onni Vepsäläinen 2005 Mussalo      1:17.00  
           
 
Laji 14, 50m Rintauinti P12, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Arsenij Afrosin 2001 Mussalo      53.00  
Henri Kukkonen 2001 Jäppilä      57.20  
Teemu Mikkola 2001 Tavastila      57.70  
Miro Klaus 2002 Mussalo      58.40  
Joonas Kytömäki 2002 Kyminkartano      59.60  
Kim Alastalo 2001 Samskola      1:01.50  
Ville Lehtinen 2002 Hovinsaari      1:01.70  
Samuel Seppänen 2001 Koivula      1:06.70  
10 Atte Alila 2001 Haukkavuori      1:09.40  
11 Leevi Posti 2002 Pihkoo      1:17.70  
           
 
Laji 15, 50m Rintauinti P14, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Juha Jernvall 2000 Korkeakoski      38.20  
Pessi Länsirinne 2000 Pekkanen      39.70  
Leo Kuusela 1999 Keskuskoulu      40.30  
Miska Kurvinen 1999 Karhula      45.40  
Roni Tiihonen 1999 Karhuvuori      51.30  
           
 
Laji 16, 50m Rintauinti P16, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Sampo Heiliö 1997 Langinkoski      36.80  
Miro Manner 1998 Keskuskoulu      40.70  
Jiajun Yu 1997 Karhuvuori      42.30  
Kalle Kettunen 1997 Samskola      48.30  
           
 
Laji 17, 50m Selkäuinti T10, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Nessa Järvinen 2004 Pekkanen      55.90  
Iida Lehtovaara 2003 Mussalo      1:00.80  
Ella Hurtta 2003 Pihkoo      1:01.80  
Vera Lauronen 2005 Koivula      1:06.70  
Anna Alastalo 2003 Samskola      1:15.70  
           
 
Laji 18, 50m Selkäuinti T12, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Vilma Kotola 2001 Koivula      38.80  
Kiia Toikka 2001 Pekkanen      39.00  
Eevi Kotiranta 2001 Otsola      43.10  
Julia Rönkä 2001 Hakala      43.20  
Meri Lauronen 2002 Rauhala      43.60  
Laura Väisänen 2001 Koivula      45.00  
Millariina Bruce 2001 Mussalo      46.70  
Helmi Riikonen 2001 Otsola      46.80  
Petra Mäkiaho 2001 Pihkoo      52.00  
10 Fanni Kansonen 2001 Samskola      52.50  
11 Aino-Olivia Arola 2002 Aittakorpi      52.70  
12 Vilma Laine 2001 Samskola      55.60  
13 Nea Hänninen 2002 Samskola      57.20  
14 Ella Vanhala 2002 Pihkoo      1:01.30  
           
 
Laji 19, 50m Selkäuinti T14, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Venla Kääriä 1999 Keskuskoulu      41.40  
Milla Anttila 2000 Rauhala      41.60  
Laura Kotiranta 1999 Karhula      45.70  
Fiia Filander 2000 Hakala      52.00  
           
 
Laji 20, 50m Selkäuinti T16, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Marika Kajander 1997 Langinkoski      37.70  
Taru Salmi 1998 Keskuskoulu      39.50  
Anni Raussi 1998 Karhula      39.80  
Juulia Salonen 1997 Karhula      41.50  
Kaisa Vehmaa 1997 Huutjärvi      43.80  
Iita Hyytiäinen 1998 Samskola      49.10  
           
 
Laji 21, 50m Selkäuinti P10, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Henri Heikkilä 2003 Kyminkartano      48.00  
Nikita Rezin 2003 Rauhala      51.80  
Leevi Kervinen 2003 Huutjärvi      51.90  
Onni Vepsäläinen 2005 Mussalo      54.30  
Heikki Tirkkonen 2003 Pekkanen      58.20  
Jimi Kojo 2005 Mussalo      1:04.50  
           
 
Laji 22, 50m Selkäuinti P12, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Teemu Mikkola 2001 Tavastila      50.60  
Ville Lehtinen 2002 Hovinsaari      51.30  
Henri Kukkonen 2001 Jäppilä      52.20  
Joonas Kytömäki 2002 Kyminkartano      54.10  
Arsenij Afrosin 2001 Mussalo      54.90  
Miro Klaus 2002 Mussalo      57.10  
Atte Alila 2001 Haukkavuori      58.40  
Samuel Seppänen 2001 Koivula      1:08.40  
           
 
Laji 23, 50m Selkäuinti P14, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Leo Kuusela 1999 Keskuskoulu      35.30  
Miska Kurvinen 1999 Karhula      38.10  
Juha Jernvall 2000 Korkeakoski      38.20  
Pessi Länsirinne 2000 Pekkanen      38.90  
Roni Tiihonen 1999 Karhuvuori      44.10  
           
 
Laji 24, 50m Selkäuinti P16, Loppukilpailut 
 
Nimi Synt Seura      Aika Tila 











 
Miro Manner 1998 Keskuskoulu      33.20  
Sampo Heiliö 1997 Langinkoski      33.80  
Jiajun Yu 1997 Karhuvuori      47.60  
           
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.19.04 Tulostuspäivämäärä 05 huhtikuu 2013 
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura Tulostusaika 10:41 
 
Comments