Tulokset

Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Kilpailu Kansalliset Uinnit Tulostuspäivämäärä 29 lokakuu 2012
Kilpailun paikkakunta Kotka Tulostusaika 09:25
Järjestäjä Kotkan Uimaseura/Kotkan Vesi-Veikot
Allas 25m
Kilpailupäivämäärä 27 lokakuu 2012
Laji 1, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m 400m Aika Tila
Seura 500m 600m 700m











1 Laura Tukia 1999 515 1:11.11 2:28.08 3:45.00 5:02.10 10:04.61
Lappeenrannan Uimarit 6:18.97 7:35.61 8:51.69
2 Anni Raussi 1998 410 5:20.37 10:52.06
Uimaseura Kove-Ve
3 Marika Kajander 1997 409 1:13.61 2:34.56 3:57.38 5:21.61 10:52.87
Uimaseura Kove-Ve 6:45.91 8:10.10 9:33.59
4 Sofia Väljä 1999 389 1:14.21 2:38.26 4:02.67 5:28.72 11:03.64
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 6:54.75 8:16.72 9:41.76
5 Julia Hyvönen 1998 321 1:18.50 4:15.77 5:46.57 7:18.24 11:47.68
Uinti Espoo - Esbo Sim 8:49.22 11:03.88
Laji 1, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m 400m Aika Tila
Seura 500m 600m 700m











1 Ruusa Jumppanen 1995 573 1:08.25 2:22.53 3:36.69 4:49.63 9:43.34
Hyvinkään Uimaseura 6:04.78 7:19.27 8:31.86
2 Sara Sohlman 1995 365 1:17.30 2:42.85 4:09.45 5:35.18 11:17.94
Haminan Uimaseura 7:02.09 8:29.14 9:55.53
3 Saara Vehmaa 1995 254 1:24.03 2:58.52 4:37.07 6:15.06 12:44.67
Kotkan Uimaseura 7:53.44 9:31.18 11:10.88
Laji 2, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m 400m Aika Tila
Seura 500m 600m 700m











1 Juuso Manninen 1993 470 1:06.76 2:17.62 3:30.10 4:42.36 9:30.25
Tampereen Uimaseura 5:54.17 7:06.01 8:18.51
2 Ilari Lahtinen 1995 448 1:07.08 2:18.78 3:32.16 4:45.71 9:39.44
Someron Esa 6:00.48 7:14.38 8:28.15
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Isabel Hagelin 2001 356 37.22 1:21.49
Simmis Wanda
2 Kiia Toikka 2001 268 41.82 1:29.60
Uimaseura Kove-Ve
3 Eevi Kotiranta 2001 250 44.14 1:31.67
Uimaseura Kove-Ve
4 Julia Rönkä 2001 236 43.62 1:33.50
Uimaseura Kove-Ve
5 Amanda Rapinoja 2001 226 43.98 1:34.85
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Adelina Skarp 2001 197 46.66 1:39.19
Uinti Espoo - Esbo Sim
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Samiira Al Ouatiq 2000 314 38.58 1:24.97
Uinti Espoo - Esbo Sim
2 Nea Tiesmäki 2000 303 39.80 1:25.93
Uinti Espoo - Esbo Sim
3 Milla-Marita Anttila 2000 266 43.19 1:29.78
Uimaseura Kove-Ve
4 Laura Kotiranta 1999 184 48.06 1:41.53
Uimaseura Kove-Ve
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Roosa Parikka 1994 495 32.99 1:12.99
Octopus Lohja
2 Lotta Mäkinen 1996 460 34.17 1:14.81
Vantaan Uimarit
3 Ella Kettunen 1998 412 34.49 1:17.61
Hyvinkään Uimaseura
4 Suvi Taskinen 1998 334 37.92 1:23.25
Simmis Wanda
5 Veera Penttilä 1997 324 40.78 1:24.06
Haminan Uimaseura
6 Sara Sohlman 1995 280 39.59 1:28.26
Haminan Uimaseura
7 Juulia Salonen 1997 272 41.75 1:29.14
Uimaseura Kove-Ve
8 Lotta Rahola 1996 261 40.59 1:30.31
Uimaseura Kove-Ve
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Firas El-Idi 2001 250 36.49 1:20.55
Lahden Uimaseura
2 Juha Jernvall 2000 227 38.91 1:23.17
Uimaseura Kove-Ve
3 Alex Lassila 2000 148 44.81 1:36.04
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Aleksander Laihinen 2000 127 50.29 1:41.03
Kouvolan Uimarit
5 Joonatan Lekander 2002 108 50.26 1:46.68
Kouvolan Uimarit
- Eerikki Laitala 2001 DSQ
Uinti Espoo - Esbo Sim
SW 10.3 Maaliintulo eri radalta kuin lähtö
- Pessi Länsirinne 2000 DSQ
Kotkan Uimaseura
SW 9.1 Väärä lajijärjestys
- Veeti Laine 2000 DSQ
Uinti Espoo - Esbo Sim
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Sasa Seppälä 1998 310 35.54 1:14.98
Haminan Uimaseura
2 Vili Korhonen 1999 256 36.83 1:19.92
Vantaan Uimarit
3 Miska Kurvinen 1999 176 41.96 1:30.51
Uimaseura Kove-Ve
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Martti Pyysalo 1992 582 28.46 1:00.78
Octopus Lohja
2 Lauri Hartikainen 1994 471 30.40 1:05.22
Haminan Uimaseura
3 Janne Gåsman 1996 304 34.46 1:15.47
Kotkan Uimaseura
4 Pauli Haahti 1996 247 1:20.92 1:20.92
Haminan Uimaseura
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Meri Lauronen 2002 199 44.04
Uimaseura Kove-Ve
2 Jenna Pulkkinen 2004 120 52.13
Kouvolan Uimarit
3 Aino-Olivia Arola 2002 99 55.56
Kotkan Uimaseura
4 Aada Pukki 2002 89 57.66
Kotkan Uimaseura
5 Nessa Järvinen 2004 71 1:01.98
Kotkan Uimaseura
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Emma-Sofia Hartman 2000 272 39.65
Simmis Wanda
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Roosa Parikka 1994 435 33.93
Octopus Lohja
2 Emma Mononen 1998 236 41.58
Vantaan Uimarit
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Firas El-Idi 2001 227 37.09
Lahden Uimaseura
2 Oskari Aalto 2002 130 44.65
Uinti Espoo - Esbo Sim
3 Joel Syrjä 2002 100 48.77
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Leevi Kervinen 2003 68 55.26
Kotkan Uimaseura
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Toni Saarinen 2000 112 46.86
Haminan Uimaseura
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Miro Manner 1998 269 35.03
Kotkan Uimaseura
2 Roni Tiihonen 1999 156 42.04
Kotkan Uimaseura
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Meri Parviainen 1998 527 1:07.45 2:21.30 3:36.55 4:50.83
Hyvinkään Uimaseura
2 Henni Kangas-Kärki 2000 380 1:18.49 2:42.10 4:04.24 5:24.46
Uinti Espoo - Esbo Sim
3 Noora Kanerva 2000 368 1:17.30 2:42.27 4:05.65 5:27.69
Simmis Wanda
4 Eerika Lumme 1999 345 1:19.54 2:46.87 4:12.86 5:34.81
Uinti Espoo - Esbo Sim
5 Micaela Orellana 1999 317 1:21.45 2:47.45 4:14.93 5:44.69
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Fanny Virtanen 2000 312 1:21.63 2:48.49 4:14.74 5:46.55
Uinti Espoo - Esbo Sim
7 Alexandra Kapanen 2000 291 1:24.54 2:55.71 4:26.28 5:54.56
Uinti Espoo - Esbo Sim
8 Sofia Tuovila 2001 290 1:22.69 2:53.97 4:25.80 5:55.11
Uinti Espoo - Esbo Sim
9 Emilia Flyckt 2001 284 1:23.74 2:56.67 4:30.27 5:57.52
Uinti Espoo - Esbo Sim
10 Myra Bengts 2000 271 1:26.14 3:01.71 4:33.78 6:02.93
Uinti Espoo - Esbo Sim
11 Linnea Eklund 2000 271 1:23.16 2:56.80 4:33.20 6:03.23
Uinti Espoo - Esbo Sim
12 Mirka Mettinen 2002 251 1:29.80 3:06.65 4:42.32 6:12.39
Uinti Espoo - Esbo Sim
13 Cia Wacklin 2001 239 1:29.34 3:06.34 4:42.91 6:18.62
Uinti Espoo - Esbo Sim
14 Maari Sinivuori 2001 236 1:28.80 3:05.76 4:44.39 6:20.31
Uinti Espoo - Esbo Sim
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Saku Laakkonen 1999 425 1:05.76 2:19.55 3:33.37 4:42.93
Vantaan Vesikot
2 Leo Kuusela 1999 284 1:58.67 3:23.14 4:47.40 5:23.81
Kotkan Uimaseura
3 Topias Turunen 1996 283 1:12.04 2:35.49 4:02.21 5:23.95
Kotkan Uimaseura
4 Joona Salminen 2000 281 1:18.92 2:43.14 4:06.66 5:24.93
Uinti Espoo - Esbo Sim
5 Joonatan Lindfors 1999 257 1:18.10 2:43.93 4:11.14 5:34.75
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Saku Suomalainen 2001 247 1:22.72 2:50.20 4:15.70 5:39.05
Uinti Espoo - Esbo Sim
7 Antti Lehtinen 1999 243 1:19.88 2:47.92 4:16.68 5:41.10
Uinti Espoo - Esbo Sim
8 Ossi Kleimola 2001 239 1:20.07 2:48.59 4:17.85 5:42.66
Kouvolan Uimarit
9 Miro Manner 1998 235 1:22.63 2:53.07 4:22.14 5:44.73
Kotkan Uimaseura
10 Wille Soininen 1998 224 1:19.72 2:51.28 4:23.78 5:50.09
Kotkan Uimaseura
11 Pessi Länsirinne 2000 219 1:20.05 2:51.21 4:23.56 5:52.91
Kotkan Uimaseura
12 Nesja Seppälä 2000 214 1:24.94 2:57.62 4:30.64 5:55.89
Haminan Uimaseura
13 Roni Tiihonen 1999 202 1:25.91 3:00.30 4:34.90 6:02.89
Kotkan Uimaseura
14 Kasper Vaittinen 2001 176 1:27.19 3:05.17 4:43.00 6:19.39
Uinti Espoo - Esbo Sim
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Isabel Hagelin 2001 262 46.54 1:37.97
Simmis Wanda
2 Kiia Toikka 2001 251 47.75 1:39.45
Uimaseura Kove-Ve
3 Amanda Rapinoja 2001 211 50.15 1:45.29
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Iisa Kääpä 2002 96 1:00.39 2:16.72
Kotkan Uimaseura
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Laura Tukia 1999 396 40.14 1:25.35
Lappeenrannan Uimarit
2 Juulia Jokinen 1999 319 42.26 1:31.79
Vantaan Uimarit
3 Sara Taskinen 2000 300 44.51 1:33.71
Simmis Wanda
4 Emma-Sofia Hartman 2000 232 48.01 1:41.98
Simmis Wanda
5 Laura Kotiranta 1999 187 50.46 1:49.63
Uimaseura Kove-Ve
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Ilona Rämä 1997 428 39.02 1:23.21
Haminan Uimaseura
2 Taru Salmi 1998 337 42.66 1:30.10
Kotkan Uimaseura
3 Kaisa Vehmaa 1997 335 42.64 1:30.32
Kotkan Uimaseura
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Lotta Mäkinen 1996 427 39.41 1:23.27
Vantaan Uimarit
2 Sara Sohlman 1995 213 49.12 1:44.95
Haminan Uimaseura
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Pessi Länsirinne 2000 209 43.39 1:33.75
Kotkan Uimaseura
2 Eerikki Laitala 2001 171 48.14 1:40.17
Uinti Espoo - Esbo Sim
3 Aleksander Laihinen 2000 145 51.15 1:45.97
Kouvolan Uimarit
4 Leevi Kervinen 2003 115 53.00 1:54.38
Kotkan Uimaseura
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Wille Soininen 1998 185 45.22 1:37.55
Kotkan Uimaseura
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Sampo Heiliö 1997 361 36.65 1:18.11
Uimaseura Kove-Ve
2 Topias Turunen 1996 284 38.81 1:24.64
Kotkan Uimaseura
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Lauri Hartikainen 1994 472 33.50 1:11.41
Haminan Uimaseura
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Eevi Kotiranta 2001 287 37.12 1:17.34
Uimaseura Kove-Ve
2 Julia Rönkä 2001 285 37.21 1:17.53
Uimaseura Kove-Ve
3 Adelina Skarp 2001 182 43.05 1:30.08
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Aino-Olivia Arola 2002 103 49.06 1:48.70
Kotkan Uimaseura
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Nea Tiesmäki 2000 339 34.93 1:13.14
Uinti Espoo - Esbo Sim
2 Samiira Al Ouatiq 2000 308 35.84 1:15.53
Uinti Espoo - Esbo Sim
3 Milla-Marita Anttila 2000 259 38.40 1:20.00
Uimaseura Kove-Ve
4 Sari Mason 2000 124 45.53 1:42.25
Haminan Uimaseura
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Ella Kettunen 1998 481 30.74 1:05.11
Hyvinkään Uimaseura
2 Kia Purhonen 1998 435 31.29 1:07.33
Vantaan Uimarit
3 Julia Hyvönen 1998 365 33.28 1:11.35
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Taru Salmi 1998 300 36.57 1:16.20
Kotkan Uimaseura
5 Juulia Salonen 1997 288 36.14 1:17.22
Uimaseura Kove-Ve
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Firas El-Idi 2001 255 33.51 1:10.89
Lahden Uimaseura
2 Juha Jernvall 2000 228 34.57 1:13.60
Uimaseura Kove-Ve
3 Pessi Länsirinne 2000 215 35.26 1:15.05
Kotkan Uimaseura
4 Nesja Seppälä 2000 194 36.59 1:17.63
Haminan Uimaseura
5 Alex Lassila 2000 181 37.57 1:19.38
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Veeti Laine 2000 130 42.17 1:28.71
Uinti Espoo - Esbo Sim
7 Joonatan Lekander 2002 117 43.77 1:31.87
Kouvolan Uimarit
8 Joel Syrjä 2002 115 44.08 1:32.49
Uinti Espoo - Esbo Sim
9 Aleksi Moilanen 2002 105 40.55 1:35.17
Haminan Uimaseura
10 Benjamin Kangas 2002 73 47.51 1:47.68
Haminan Uimaseura
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Leo Kuusela 1999 261 33.61 1:10.29
Kotkan Uimaseura
2 Miska Kurvinen 1999 184 37.96 1:19.04
Uimaseura Kove-Ve
3 Roni Tiihonen 1999 182 38.25 1:19.33
Kotkan Uimaseura
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Janne Gåsman 1996 332 30.19 1:04.90
Kotkan Uimaseura
2 Topias Turunen 1996 284 32.10 1:08.40
Kotkan Uimaseura
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Juuso Manninen 1993 361 30.30 1:03.12
Tampereen Uimaseura
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Linnea Eklund 2000 257 38.37
Uinti Espoo - Esbo Sim
2 Noora Kanerva 2000 214 40.73
Simmis Wanda
3 Fanny Virtanen 2000 213 40.84
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Sofia Tuovila 2001 191 42.34
Uinti Espoo - Esbo Sim
5 Mirka Mettinen 2002 162 44.71
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Cia Wacklin 2001 136 47.46
Uinti Espoo - Esbo Sim
7 Maari Sinivuori 2001 128 48.40
Uinti Espoo - Esbo Sim
8 Meri Lauronen 2002 117 49.88
Uimaseura Kove-Ve
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Meri Parviainen 1998 390 33.37
Hyvinkään Uimaseura
2 Kia Purhonen 1998 350 34.60
Vantaan Uimarit
3 Suvi Taskinen 1998 317 35.76
Simmis Wanda
4 Ilona Rämä 1997 312 35.93
Haminan Uimaseura
5 Marika Kajander 1997 302 36.32
Uimaseura Kove-Ve
6 Veera Penttilä 1997 212 40.86
Haminan Uimaseura
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Roosa Parikka 1994 420 32.55
Octopus Lohja
2 Lotta Rahola 1996 209 41.08
Uimaseura Kove-Ve
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Sasa Seppälä 1998 262 34.09
Haminan Uimaseura
2 Vili Korhonen 1999 244 34.88
Vantaan Uimarit
3 Firas El-Idi 2001 240 35.10
Lahden Uimaseura
4 Miro Manner 1998 202 37.14
Kotkan Uimaseura
5 Joona Salminen 2000 174 39.07
Uinti Espoo - Esbo Sim
5 Leo Kuusela 1999 174 39.07
Kotkan Uimaseura
7 Antti Lehtinen 1999 143 41.70
Uinti Espoo - Esbo Sim
8 Joonatan Lindfors 1999 137 42.33
Uinti Espoo - Esbo Sim
9 Ossi Kleimola 2001 122 43.91
Kouvolan Uimarit
10 Saku Suomalainen 2001 115 44.83
Uinti Espoo - Esbo Sim
11 Kasper Vaittinen 2001 111 45.38
Uinti Espoo - Esbo Sim
12 Oskari Aalto 2002 73 52.25
Uinti Espoo - Esbo Sim
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Pauli Haahti 1996 200 37.26
Haminan Uimaseura
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Martti Pyysalo 1992 532 26.91
Octopus Lohja
2 Lauri Hartikainen 1994 465 28.13
Haminan Uimaseura
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m 100m 150m Aika Tila
Seura











1 Sofia Väljä 1999 388 41.74 1:28.71 2:16.24 3:04.50
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit
2 Emilia Flyckt 2001 366 42.52 1:30.99 2:20.10 3:08.10
Uinti Espoo - Esbo Sim
3 Kaisa Vehmaa 1997 329 44.04 1:33.48 2:24.36 3:14.88
Kotkan Uimaseura
4 Henni Kangas-Kärki 2000 324 45.14 1:36.23 2:27.32 3:15.95
Uinti Espoo - Esbo Sim
5 Micaela Orellana 1999 311 46.15 1:38.01 2:29.13 3:18.58
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Taru Salmi 1998 311 46.10 1:38.95 2:30.82 3:18.62
Kotkan Uimaseura
7 Eerika Lumme 1999 294 45.85 1:37.99 2:30.90 3:22.47
Uinti Espoo - Esbo Sim
8 Myra Bengts 2000 292 47.60 1:40.24 2:31.95 3:22.88
Uinti Espoo - Esbo Sim
9 Alexandra Kapanen 2000 236 48.53 1:43.59 2:40.88 3:37.72
Uinti Espoo - Esbo Sim
Laji 16, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m 100m 150m Aika Tila
Seura











1 Sasa Seppälä 1998 294 41.01 1:28.49 2:16.44 3:01.46
Haminan Uimaseura
2 Aleksander Laihinen 2000 153 53.03 1:51.07 2:48.99 3:45.77
Kouvolan Uimarit
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Meri Lauronen 2002 256 36.62
Uimaseura Kove-Ve
2 Noora Brofors 2002 251 36.84
Haminan Uimaseura
3 Mirka Mettinen 2002 241 37.35
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Minna Musikka 2002 126 46.40
Haminan Uimaseura
5 Aino-Olivia Arola 2002 125 46.53
Kotkan Uimaseura
6 Aada Pukki 2002 113 48.10
Kotkan Uimaseura
7 Ida Lehtovaara 2003 96 50.70
Uimaseura Kove-Ve
8 Nessa Järvinen 2004 87 52.48
Kotkan Uimaseura
9 Iisa Kääpä 2002 82 53.57
Kotkan Uimaseura
10 Tinka Rokka 2003 63 58.48
Uimaseura Kove-Ve
11 Elina Vehmaa 2002 44 1:05.67
Kotkan Uimaseura
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Isabel Hagelin 2001 366 32.49
Simmis Wanda
2 Kiia Toikka 2001 318 34.08
Uimaseura Kove-Ve
3 Sofia Tuovila 2001 290 35.14
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Amanda Rapinoja 2001 238 37.53
Uinti Espoo - Esbo Sim
5 Maari Sinivuori 2001 237 37.58
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Cia Wacklin 2001 233 37.79
Uinti Espoo - Esbo Sim
7 Ella Järvelä 2001 226 38.18
Haminan Uimaseura
8 Heta Hokkanen 2001 67 57.21
Uimaseura Kove-Ve
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Laura Tukia 1999 459 30.13
Lappeenrannan Uimarit
2 Juulia Jokinen 1999 379 32.12
Vantaan Uimarit
3 Nea Tiesmäki 2000 331 33.60
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Sara Taskinen 2000 330 33.64
Simmis Wanda
5 Linnea Eklund 2000 328 33.70
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Emma-Sofia Hartman 2000 306 34.52
Simmis Wanda
7 Samiira Al Ouatiq 2000 302 34.66
Uinti Espoo - Esbo Sim
8 Fanny Virtanen 2000 283 35.43
Uinti Espoo - Esbo Sim
9 Laura Kotiranta 1999 217 38.69
Uimaseura Kove-Ve
- Sari Mason 2000 DSQ
Haminan Uimaseura
SW 10.6 Rataköydestä vetäminen
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Roosa Parikka 1994 460 30.12
Octopus Lohja
2 Kia Purhonen 1998 425 30.93
Vantaan Uimarit
3 Ilona Rämä 1997 420 31.05
Haminan Uimaseura
4 Suvi Taskinen 1998 388 31.89
Simmis Wanda
5 Veera Penttilä 1997 306 34.49
Haminan Uimaseura
6 Kaisa Vehmaa 1997 290 35.11
Kotkan Uimaseura
7 Saara Vehmaa 1995 280 35.56
Kotkan Uimaseura
8 Emma Mononen 1998 272 35.87
Vantaan Uimarit
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Firas El-Idi 2001 252 32.13
Lahden Uimaseura
2 Ossi Kleimola 2001 214 33.96
Kouvolan Uimarit
3 Saku Suomalainen 2001 182 35.84
Uinti Espoo - Esbo Sim
4 Eerikki Laitala 2001 146 38.59
Uinti Espoo - Esbo Sim
5 Kasper Vaittinen 2001 141 39.04
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Rasmus Lyytikäinen 2001 140 39.09
Haminan Uimaseura
7 Teemu Mikkola 2001 134 39.65
Uimaseura Kove-Ve
8 Aleksi Moilanen 2002 117 41.47
Haminan Uimaseura
9 Aaro Saharinen 2001 105 43.07
Haminan Uimaseura
10 Miro Klaus 2002 85 46.19
Uimaseura Kove-Ve
11 Benjamin Kangas 2002 82 46.73
Haminan Uimaseura
12 Leevi Kervinen 2003 71 49.09
Kotkan Uimaseura
13 Henri Kukkonen 2001 48 55.88
Uimaseura Kove-Ve
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Joona Salminen 2000 234 32.95
Uinti Espoo - Esbo Sim
2 Alex Lassila 2000 175 36.30
Uinti Espoo - Esbo Sim
3 Toni Saarinen 2000 157 37.62
Haminan Uimaseura
4 Veeti Laine 2000 136 39.49
Uinti Espoo - Esbo Sim
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Saku Laakkonen 1999 393 27.72
Vantaan Vesikot
2 Vili Korhonen 1999 269 31.45
Vantaan Uimarit
3 Leo Kuusela 1999 264 31.65
Kotkan Uimaseura
4 Wille Soininen 1998 263 31.70
Kotkan Uimaseura
5 Miro Manner 1998 245 32.46
Kotkan Uimaseura
6 Joonatan Lindfors 1999 213 33.97
Uinti Espoo - Esbo Sim
7 Antti Lehtinen 1999 209 34.21
Uinti Espoo - Esbo Sim
8 Roni Tiihonen 1999 199 34.75
Kotkan Uimaseura
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Sampo Heiliö 1997 379 28.05
Uimaseura Kove-Ve
2 Pauli Haahti 1996 287 30.76
Haminan Uimaseura
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Noora Brofors 2002 163 52.74
Haminan Uimaseura
2 Tinka Rokka 2003 125 57.55
Uimaseura Kove-Ve
3 Aada Pukki 2002 98 1:02.53
Kotkan Uimaseura
4 Minna Musikka 2002 97 1:02.61
Haminan Uimaseura
5 Aino-Olivia Arola 2002 96 1:02.80
Kotkan Uimaseura
6 Jenna Pulkkinen 2004 90 1:04.26
Kouvolan Uimarit
7 Iisa Kääpä 2002 82 1:06.21
Kotkan Uimaseura
8 Nessa Järvinen 2004 81 1:06.63
Kotkan Uimaseura
9 Elina Vehmaa 2002 70 1:09.90
Kotkan Uimaseura
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Emilia Flyckt 2001 402 39.02
Uinti Espoo - Esbo Sim
2 Eevi Kotiranta 2001 265 44.83
Uimaseura Kove-Ve
3 Ella Järvelä 2001 187 50.32
Haminan Uimaseura
4 Julia Rönkä 2001 153 53.86
Uimaseura Kove-Ve
5 Heta Hokkanen 2001 75 1:08.30
Uimaseura Kove-Ve
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Henni Kangas-Kärki 2000 354 40.71
Uinti Espoo - Esbo Sim
2 Juulia Jokinen 1999 326 41.85
Vantaan Uimarit
3 Milla-Marita Anttila 2000 286 43.71
Uimaseura Kove-Ve
4 Eerika Lumme 1999 280 44.03
Uinti Espoo - Esbo Sim
5 Micaela Orellana 1999 279 44.08
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Sara Taskinen 2000 277 44.19
Simmis Wanda
7 Myra Bengts 2000 248 45.86
Uinti Espoo - Esbo Sim
8 Alexandra Kapanen 2000 235 46.65
Uinti Espoo - Esbo Sim
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Taru Salmi 1998 349 40.91
Kotkan Uimaseura
2 Kaisa Vehmaa 1997 333 41.54
Kotkan Uimaseura
3 Ella Kettunen 1998 321 42.08
Hyvinkään Uimaseura
4 Emma Mononen 1998 283 43.89
Vantaan Uimarit
5 Juulia Salonen 1997 276 44.24
Uimaseura Kove-Ve
6 Julia Hyvönen 1998 227 47.19
Uinti Espoo - Esbo Sim
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Firas El-Idi 2001 201 43.13
Lahden Uimaseura
2 Oskari Aalto 2002 134 49.30
Uinti Espoo - Esbo Sim
3 Leevi Kervinen 2003 105 53.56
Kotkan Uimaseura
4 Rasmus Lyytikäinen 2001 102 54.02
Haminan Uimaseura
5 Joel Syrjä 2002 101 54.14
Uinti Espoo - Esbo Sim
6 Joonatan Lekander 2002 91 56.11
Kouvolan Uimarit
7 Aaro Saharinen 2001 73 1:00.40
Haminan Uimaseura
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Juha Jernvall 2000 225 41.54
Uimaseura Kove-Ve
2 Nesja Seppälä 2000 151 47.37
Haminan Uimaseura
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Wille Soininen 1998 206 42.75
Kotkan Uimaseura
2 Miska Kurvinen 1999 132 49.56
Uimaseura Kove-Ve
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Martti Pyysalo 1992 516 31.48
Octopus Lohja
2 Topias Turunen 1996 277 38.73
Kotkan Uimaseura
3 Janne Gåsman 1996 259 39.62
Kotkan Uimaseura
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Meri Parviainen 1998 461 1:20.56 2:44.15 4:23.48 5:37.93
Hyvinkään Uimaseura
2 Anni Raussi 1998 316 1:29.53 3:08.47 5:00.95 6:23.09
Uimaseura Kove-Ve
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Ruusa Jumppanen 1995 538 1:14.66 2:36.04 4:08.23 5:20.92
Hyvinkään Uimaseura
2 Saara Vehmaa 1995 230 1:38.27 3:27.83 5:26.74 7:06.10
Kotkan Uimaseura
Laji 22, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Sampo Heiliö 1997 377 1:12.26 2:40.73 4:13.93 5:26.07
Uimaseura Kove-Ve
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Kove-Ve Tytöt Ii 2001 273 2:23.69
Uimaseura Kove-Ve
Kiia Toikka 2001 33.79 33.79
Julia Rönkä 2001 36.54 1:10.33
Meri Lauronen 2002 37.21 1:47.54
Eevi Kotiranta 2001 36.15 2:23.69
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Vau Naiset 1996 402 2:06.39
Vantaan Uimarit
Lotta Mäkinen 1996 30.14 30.14
Emma Mononen 1998 35.21 1:05.35
Juulia Jokinen 1999 31.43 1:36.78
Kia Purhonen 1998 29.61 2:06.39
2 Siwa Naiset 0 349 2:12.40
Simmis Wanda
Sara Taskinen 2000 33.66 33.66
Isabel Hagelin 2001 32.47 1:06.13
Emma-Sofia Hartman 2000 34.70 1:40.83
Suvi Taskinen 1998 31.57 2:12.40
3 Kove-Ve 1996 342 2:13.32
Uimaseura Kove-Ve
Marika Kajander 1997 32.25 32.25
Anni Raussi 1998 32.52 1:04.77
Juulia Salonen 1997 35.02 1:39.79
Lotta Rahola 1996 33.53 2:13.32
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Kove-Ve Pojat [1998] 1998 94 2:57.56
Uimaseura Kove-Ve
Teemu Mikkola 2001 40.27 40.27
Miro Klaus 2002 50.00 1:30.27
Henri Kukkonen 2001 54.44 2:24.71
Juha Jernvall 2000 32.85 2:57.56
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Haus Miehet 0 285 2:02.79
Haminan Uimaseura
Lauri Hartikainen 1994 27.80 27.80
Pauli Haahti 1996 31.39 59.19
Nesja Seppälä 2000 35.18 1:34.37
Sasa Seppälä 1998 28.42 2:02.79

Tekijä: WinGrodan 1.19.04 Tulostuspäivämäärä 29 lokakuu 2012
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura Tulostusaika 09:25
Comments