Kilpailut‎ > ‎2011‎ > ‎

Kansalliset Uinnit Kotka 29.10.2011

Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Kilpailu Kansalliset Uinnit Tulostuspäivämäärä 29 lokakuu 2011
Kilpailun paikkakunta Kotka Tulostusaika 18:21
Järjestäjä Kotkan Uimaseura/Kotkan Vesi-Veikot
Allas 25m
Kilpailupäivämäärä 29 lokakuu 2011
Laji 1, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m 400m Aika Tila
Seura 500m 600m 700m











1 Mari Järvi 1997 391 1:19.99 2:43.83 4:07.67 5:32.66 11:09.33
Kouvolan Uimarit 6:58.56 8:23.40 9:47.84
2 Iina Järvenkylä 1997 388 1:18.35 2:42.47 4:07.39 5:32.78 11:11.04
Voikkaan Viesti 6:59.51 8:25.04 9:49.78
3 Oona Punkkinen 1998 352 1:22.05 2:48.89 4:16.67 5:44.07 11:33.13
Voikkaan Viesti 7:12.34 8:40.55 10:07.94
4 Elina Nissinen 1998 351 1:16.15 2:44.04 4:59.61 6:29.01 11:33.51
Mikkelin Uimaseura 7:58.79 9:26.76 10:53.73
Laji 1, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m 400m Aika Tila
Seura 500m 600m 700m











1 Ruusa Jumppanen 1995 644 1:05.48 2:15.97 3:27.65 4:40.00 9:26.51
Hyvinkään Uimaseura 5:52.63 7:05.53 8:17.88
Laji 2, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m 400m Aika Tila
Seura 500m 600m 700m











1 Ilari Lahtinen 1995 468 1:10.34 2:23.01 3:37.74 4:52.83 9:47.78
Someron Esa 6:08.26 7:22.68 8:37.63
2 Teemu Vihervaara 1998 466 1:10.91 2:24.55 3:39.00 4:53.67 9:48.41
Voikkaan Viesti 6:08.29 7:23.22 8:37.54
3 Olli Soramies 1998 356 1:17.15 2:39.83 4:01.90 5:24.37 10:43.91
Voikkaan Viesti 6:47.10 8:07.70 9:28.68
4 Antti Myllynen 1999 355 1:16.30 2:39.44 4:01.73 5:23.90 10:44.19
Järvenpään Uintiklubi 6:47.00 8:07.99 9:29.03
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Emma Leppä 2000 251 41.92 1:34.08
Kouvolan Uimarit
2 Mira Soramies 2000 225 46.06 1:37.60
Voikkaan Viesti
3 Sandra Kalenius 2003 156 51.69 1:50.21
Kouvolan Uimarit
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Roosa Andelin 1998 468 36.09 1:16.46
Hyvinkään Uimaseura
2 Meri Parviainen 1998 446 35.27 1:17.67
Hyvinkään Uimaseura
3 Ida Mustonen 1998 394 38.02 1:20.99
Cetus
4 Ella Kettunen 1998 357 37.96 1:23.66
Hyvinkään Uimaseura
5 Emma Janhonen 1998 357 40.50 1:23.67
Järvenpään Uintiklubi
6 Tuuli Vuorentausta 1998 324 40.76 1:26.44
Voikkaan Viesti
7 Eveliina Ollikainen 1998 319 41.30 1:26.88
Hyvinkään Uimaseura
8 Veera Kauppinen 1998 313 41.75 1:27.42
Hyvinkään Uimaseura
9 Veera Kalenius 1998 308 42.16 1:27.87
Kouvolan Uimarit
10 Aliisa Rongas 1998 289 41.69 1:29.79
Kotkan Vesi-Veikot
11 Emma Reunanen 1998 261 44.36 1:32.89
Kotkan Uimaseura
12 Iida Heijari 1999 219 49.66 1:38.44
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Emmi Vainio 1993 553 32.10 1:12.29
Mikkelin Uimaseura
2 Ilona Rämä 1997 451 36.37 1:17.39
Haminan Uimaseura
3 Jenna Brunila 1996 386 39.25 1:21.50
Kotkan Vesi-Veikot
4 Jessika Patjas 1997 350 38.02 1:24.20
Kouvolan Uimarit
5 Sara Sohlman 1995 305 40.46 1:28.13
Haminan Uimaseura
6 Miira Lallukka 1997 284 43.52 1:30.27
Järvenpään Uintiklubi
7 Ilona Sajalinna 1995 251 42.78 1:34.03
Kotkan Uimaseura
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Leo Kuusela 1999 207 40.13 1:27.98
Kotkan Uimaseura
2 Elias Soukola 1999 202 41.35 1:28.63
Järvenpään Uintiklubi
3 Miska Kurvinen 1999 123 47.35 1:44.64
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Roope Pakkanen 1997 308 36.11 1:17.08
Haminan Uimaseura
2 Heikki Tervanen 1998 297 35.91 1:17.97
Järvenpään Uintiklubi
3 Miro Manner 1998 180 41.03 1:32.13
Kotkan Uimaseura
- Niklas Valkonen 1997 DSQ
Hyvinkään Uimaseura
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Lari Rönkä 1979 442 31.42 1:08.31
Kotkan Uimaseura
2 Joni Brunila 1994 381 33.43 1:11.76
Kotkan Vesi-Veikot
3 Jaakko Eela 1994 351 32.62 1:13.77
Kotkan Uimaseura
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Mathilda Kalenius 2002 205 45.19
Kouvolan Uimarit
2 Sandra Kalenius 2003 161 48.98
Kouvolan Uimarit
3 Janita Brunila 2002 154 49.67
Kotkan Vesi-Veikot
4 Meri Lauronen 2002 121 53.86
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Emma Leppä 2000 244 42.65
Kouvolan Uimarit
2 Mira Soramies 2000 161 48.95
Voikkaan Viesti
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Ella Kettunen 1998 414 35.76
Hyvinkään Uimaseura
2 Emilia Naumanen 1998 389 36.51
Järvenpään Uintiklubi
3 Taru Salmi 1998 322 38.89
Kotkan Uimaseura
4 Johanna Hyvönen 1999 254 42.09
Hyvinkään Uimaseura
5 Inka-Riina Tamski 1999 204 45.28
Hyvinkään Uimaseura
6 Iita Hyytiäinen 1998 115 54.88
Kotkan Vesi-Veikot
- Sina Roos 1999 DSQ
Voikkaan Viesti
SW 6.2 Uintia vatsallaan
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Emmi Vainio 1993 526 33.02
Mikkelin Uimaseura
2 Janika Jaakkola 1994 342 38.11
Kotkan Vesi-Veikot
3 Jessika Patjas 1997 316 39.11
Kouvolan Uimarit
4 Saara Vehmaa 1995 289 40.31
Kotkan Uimaseura
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Ossi Kleimola 2001 127 46.12
Kouvolan Uimarit
2 Valtteri Naumanen 2002 79 54.00
Järvenpään Uintiklubi
- Niklas Laine 2002 DNS
Mikkelin Uimaseura
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Antti Myllynen 1999 212 38.88
Järvenpään Uintiklubi
2 Roni Tiihonen 1999 132 45.54
Kotkan Uimaseura
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Sampo Heiliö 1997 306 34.41
Kotkan Vesi-Veikot
2 Sasa Seppälä 1998 230 37.85
Haminan Uimaseura
3 Kasperi Hyytiäinen 1998 91 51.61
Kotkan Uimaseura
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Tero Karvonen 1994 488 29.44
Mikkelin Uimaseura
- Topias Turunen 1996 DNS
Kotkan Uimaseura
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Laura Tukia 1999 500 1:11.47 2:28.90 3:46.02 5:00.24
Lappeenrannan Uimarit
2 Eveliina Vainio 1998 396 1:16.03 2:37.74 4:02.35 5:24.41
Mikkelin Uimaseura
3 Anni Raussi 1998 392 1:15.00 2:39.35 4:03.13 5:25.63
Kotkan Vesi-Veikot
4 Mari Järvi 1997 372 1:20.98 2:45.07 4:09.08 5:31.20
Kouvolan Uimarit
5 Kaisa Vehmaa 1997 264 1:23.83 2:59.25 4:36.55 6:11.42
Kotkan Uimaseura
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Heikki Tervanen 1998 354 1:09.95 2:28.80 3:47.09 5:05.50
Järvenpään Uintiklubi
2 Elias Soukola 1999 279 1:16.81 2:41.42 4:06.80 5:30.90
Järvenpään Uintiklubi
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Emma Leppä 2000 247 50.78 1:43.10
Kouvolan Uimarit
2 Eevi Kotiranta 2001 219 51.53 1:47.34
Kotkan Vesi-Veikot
- Mira Soramies 2000 DSQ
Voikkaan Viesti
SW 4.4 Vilppilähtö
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Mila Pelttari 1998 409 40.34 1:27.15
Järvenpään Uintiklubi
2 Roosa Andelin 1998 392 41.51 1:28.39
Hyvinkään Uimaseura
3 Meri Parviainen 1998 358 42.28 1:31.13
Hyvinkään Uimaseura
4 Emma Janhonen 1998 339 44.04 1:32.85
Järvenpään Uintiklubi
5 Eveliina Ollikainen 1998 332 43.51 1:33.48
Hyvinkään Uimaseura
6 Veera Kauppinen 1998 317 45.08 1:34.87
Hyvinkään Uimaseura
7 Elina Nissinen 1998 301 45.77 1:36.60
Mikkelin Uimaseura
8 Aliisa Rongas 1998 274 46.63 1:39.63
Kotkan Vesi-Veikot
9 Inka-Riina Tamski 1999 254 49.05 1:42.19
Hyvinkään Uimaseura
10 Emma Reunanen 1998 237 48.61 1:44.56
Kotkan Uimaseura
11 Riikka Salmi 1998 202 52.61 1:50.37
Kouvolan Uimarit
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Ilona Rämä 1997 472 39.21 1:23.13
Haminan Uimaseura
2 Jenna Brunila 1996 349 43.62 1:31.88
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Mirja Silvennoinen 1992 474 39.49 1:23.01
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Juha Jernvall 2000 174 48.57 1:43.14
Kotkan Vesi-Veikot
2 Miska Kurvinen 1999 96 59.73 2:05.83
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Teemu Vihervaara 1998 278 41.94 1:28.23
Voikkaan Viesti
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Tero Karvonen 1994 456 35.16 1:14.78
Mikkelin Uimaseura
2 Joni Brunila 1994 397 37.23 1:18.30
Kotkan Vesi-Veikot
3 Nikita Nikitin 1994 373 36.90 1:19.94
Hyvinkään Uimaseura
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Mathilda Kalenius 2002 211 40.50 1:27.64
Kouvolan Uimarit
2 Julia Rönkä 2001 197 42.55 1:29.76
Kotkan Vesi-Veikot
3 Kiia Toikka 2001 172 42.89 1:33.81
Kotkan Uimaseura
- Miia Puranen 2001 DSQ
Voikkaan Viesti
SW 4.4 Vilppilähtö
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Emilia Naumanen 1998 449 32.34 1:08.19
Järvenpään Uintiklubi
2 Mila Pelttari 1998 444 32.36 1:08.44
Järvenpään Uintiklubi
3 Ida Mustonen 1998 413 33.08 1:10.10
Cetus
4 Eveliina Vainio 1998 365 35.56 1:13.06
Mikkelin Uimaseura
5 Tuuli Vuorentausta 1998 362 35.45 1:13.23
Voikkaan Viesti
6 Ella Kettunen 1998 354 34.98 1:13.76
Hyvinkään Uimaseura
7 Veera Kalenius 1998 315 36.92 1:16.71
Kouvolan Uimarit
8 Veera Kauppinen 1998 313 37.31 1:16.85
Hyvinkään Uimaseura
9 Oona Punkkinen 1998 298 38.10 1:18.13
Voikkaan Viesti
10 Taru Salmi 1998 285 36.86 1:19.33
Kotkan Uimaseura
11 Iida Heijari 1999 278 37.75 1:20.00
Kotkan Vesi-Veikot
12 Johanna Hyvönen 1999 232 40.85 1:24.99
Hyvinkään Uimaseura
13 Venla Kääriä 1999 171 44.60 1:33.97
Kotkan Uimaseura
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Iina Järvenkylä 1997 393 34.12 1:11.29
Voikkaan Viesti
2 Miira Lallukka 1997 297 37.33 1:18.24
Järvenpään Uintiklubi
3 Mari Järvi 1997 290 38.56 1:18.86
Kouvolan Uimarit
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 24 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Sara Sohlman 1995 331 35.55 1:15.45
Haminan Uimaseura
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Elias Soukola 1999 258 34.77 1:12.34
Järvenpään Uintiklubi
2 Leo Kuusela 1999 256 35.08 1:12.52
Kotkan Uimaseura
3 Juha Jernvall 2000 168 40.03 1:23.38
Kotkan Vesi-Veikot
4 Ossi Kleimola 2001 168 39.25 1:23.43
Kouvolan Uimarit
5 Roni Tiihonen 1999 158 39.96 1:25.12
Kotkan Uimaseura
6 Martti Tervanen 2000 124 43.30 1:32.44
Järvenpään Uintiklubi
7 Nesja Seppälä 2000 113 1:35.25 1:35.25
Haminan Uimaseura
8 Aarne Myllynen 2002 100 45.02 1:39.13
Järvenpään Uintiklubi
9 Valtteri Naumanen 2002 98 48.42 1:39.80
Järvenpään Uintiklubi
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Heikki Tervanen 1998 354 30.99 1:05.07
Järvenpään Uintiklubi
2 Roope Pakkanen 1997 351 31.15 1:05.25
Haminan Uimaseura
3 Sasa Seppälä 1998 321 32.30 1:07.22
Haminan Uimaseura
4 Niklas Valkonen 1997 262 33.68 1:11.93
Hyvinkään Uimaseura
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











- Topias Turunen 1996 DNS
Kotkan Uimaseura
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 24 v
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Sakari Säisä 1994 393 29.58 1:02.85
Kotkan Uimaseura
2 Nikita Nikitin 1994 382 30.58 1:03.48
Hyvinkään Uimaseura
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Meri Parviainen 1998 393 34.62
Hyvinkään Uimaseura
2 Roosa Andelin 1998 363 35.56
Hyvinkään Uimaseura
3 Anni Raussi 1998 320 37.06
Kotkan Vesi-Veikot
4 Veera Kauppinen 1998 286 38.47
Hyvinkään Uimaseura
5 Ida Mustonen 1998 284 38.56
Cetus
6 Emma Leppä 2000 232 41.25
Kouvolan Uimarit
7 Eevi Kotiranta 2001 154 47.30
Kotkan Vesi-Veikot
8 Mathilda Kalenius 2002 116 51.97
Kouvolan Uimarit
9 Janita Brunila 2002 113 52.39
Kotkan Vesi-Veikot
10 Julia Rönkä 2001 110 52.98
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Jessika Patjas 1997 308 37.56
Kouvolan Uimarit
2 Lotta Rahola 1996 170 45.81
Kotkan Vesi-Veikot
- Marika Kajander 1997 DNF
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Emmi Vainio 1993 473 32.54
Mikkelin Uimaseura
2 Ruusa Jumppanen 1995 448 33.14
Hyvinkään Uimaseura
3 Janika Jaakkola 1994 391 34.69
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Heikki Tervanen 1998 265 35.04
Järvenpään Uintiklubi
2 Olli Soramies 1998 225 36.97
Voikkaan Viesti
3 Niklas Valkonen 1997 225 37.00
Hyvinkään Uimaseura
4 Leo Kuusela 1999 153 42.11
Kotkan Uimaseura
5 Miro Manner 1998 137 43.66
Kotkan Uimaseura
6 Miska Kurvinen 1999 124 45.08
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Niko Raussi 1991 501 28.32
Kotkan Vesi-Veikot
2 Nikita Nikitin 1994 271 34.77
Hyvinkään Uimaseura
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m 100m 150m Aika Tila
Seura











1 Ilona Rämä 1997 459 41.13 1:27.00 2:14.07 3:00.00
Haminan Uimaseura
2 Laura Tukia 1999 387 42.31 1:31.24 2:21.21 3:10.59
Lappeenrannan Uimarit
3 Taru Salmi 1998 364 43.97 1:34.10 2:24.23 3:14.45
Kotkan Uimaseura
- Emma Janhonen 1998 DNF
Järvenpään Uintiklubi
Laji 16, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m 100m 150m Aika Tila
Seura











1 Joni Brunila 1994 380 37.04 1:19.67 2:05.08 2:51.47
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Mathilda Kalenius 2002 211 39.95
Kouvolan Uimarit
2 Miia Puranen 2001 202 40.52
Voikkaan Viesti
3 Kiia Toikka 2001 181 42.01
Kotkan Uimaseura
4 Sandra Kalenius 2003 148 44.91
Kouvolan Uimarit
5 Meri Lauronen 2002 134 46.47
Kotkan Vesi-Veikot
6 Laura Väisänen 2001 132 46.75
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Emilia Naumanen 1998 429 31.52
Järvenpään Uintiklubi
2 Mila Pelttari 1998 414 31.91
Järvenpään Uintiklubi
3 Tuuli Vuorentausta 1998 379 32.87
Voikkaan Viesti
4 Elina Nissinen 1998 375 32.98
Mikkelin Uimaseura
5 Eveliina Vainio 1998 335 34.24
Mikkelin Uimaseura
6 Veera Kalenius 1998 323 34.67
Kouvolan Uimarit
7 Eveliina Ollikainen 1998 313 35.01
Hyvinkään Uimaseura
8 Aliisa Rongas 1998 284 36.19
Kotkan Vesi-Veikot
9 Inka-Riina Tamski 1999 237 38.44
Hyvinkään Uimaseura
10 Johanna Hyvönen 1999 231 38.76
Hyvinkään Uimaseura
11 Tessa Reunanen 1998 208 40.16
Kotkan Uimaseura
12 Sina Roos 1999 189 41.45
Voikkaan Viesti
13 Riikka Salmi 1998 177 42.33
Kouvolan Uimarit
14 Iita Hyytiäinen 1998 105 50.33
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Mirja Silvennoinen 1992 454 30.95
Kotkan Vesi-Veikot
2 Saara Vehmaa 1995 353 33.64
Kotkan Uimaseura
3 Sara Sohlman 1995 339 34.10
Haminan Uimaseura
4 Ilona Sajalinna 1995 232 38.71
Kotkan Uimaseura
- Lotta Rahola 1996 DNF
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Ossi Kleimola 2001 185 36.60
Kouvolan Uimarit
2 Nesja Seppälä 2000 124 41.87
Haminan Uimaseura
3 Aarne Myllynen 2002 103 44.50
Järvenpään Uintiklubi
4 Valtteri Naumanen 2002 92 46.14
Järvenpään Uintiklubi
- Niklas Laine 2002 DNS
Mikkelin Uimaseura
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Antti Myllynen 1999 286 31.65
Järvenpään Uintiklubi
2 Leo Kuusela 1999 242 33.47
Kotkan Uimaseura
3 Roni Tiihonen 1999 160 38.40
Kotkan Uimaseura
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Roope Pakkanen 1997 338 29.94
Haminan Uimaseura
2 Teemu Vihervaara 1998 327 30.29
Voikkaan Viesti
3 Heikki Tervanen 1998 323 30.40
Järvenpään Uintiklubi
4 Sasa Seppälä 1998 309 30.87
Haminan Uimaseura
5 Olli Soramies 1998 263 32.56
Voikkaan Viesti
6 Wille Soininen 1998 201 35.63
Kotkan Uimaseura
7 Kasperi Hyytiäinen 1998 114 42.97
Kotkan Uimaseura
- Niklas Valkonen 1997 DSQ
Hyvinkään Uimaseura
SW 4.4 Vilppilähtö
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Niko Raussi 1991 473 26.77
Kotkan Vesi-Veikot
2 Nikita Nikitin 1994 386 28.64
Hyvinkään Uimaseura
- Topias Turunen 1996 DNS
Kotkan Uimaseura
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Eevi Kotiranta 2001 203 51.03
Kotkan Vesi-Veikot
2 Mathilda Kalenius 2002 171 54.00
Kouvolan Uimarit
3 Kiia Toikka 2001 163 54.90
Kotkan Uimaseura
4 Janita Brunila 2002 149 56.58
Kotkan Vesi-Veikot
5 Laura Väisänen 2001 143 57.33
Kotkan Vesi-Veikot
6 Julia Rönkä 2001 132 58.88
Kotkan Vesi-Veikot
7 Sandra Kalenius 2003 122 1:00.51
Kouvolan Uimarit
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Emma Leppä 2000 234 48.61
Kouvolan Uimarit
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Roosa Andelin 1998 415 40.19
Hyvinkään Uimaseura
2 Eveliina Ollikainen 1998 344 42.79
Hyvinkään Uimaseura
3 Emma Janhonen 1998 341 42.90
Järvenpään Uintiklubi
4 Taru Salmi 1998 339 43.00
Kotkan Uimaseura
5 Tessa Reunanen 1998 305 44.51
Kotkan Uimaseura
6 Oona Punkkinen 1998 300 44.75
Voikkaan Viesti
7 Ella Kettunen 1998 298 44.87
Hyvinkään Uimaseura
8 Veera Kalenius 1998 281 45.75
Kouvolan Uimarit
9 Iida Heijari 1999 240 48.20
Kotkan Vesi-Veikot
10 Emma Reunanen 1998 239 48.31
Kotkan Uimaseura
11 Inka-Riina Tamski 1999 221 49.58
Hyvinkään Uimaseura
12 Johanna Hyvönen 1999 201 51.16
Hyvinkään Uimaseura
13 Riikka Salmi 1998 196 51.63
Kouvolan Uimarit
14 Venla Kääriä 1999 149 56.50
Kotkan Uimaseura
- Veera Kauppinen 1998 DNS
Hyvinkään Uimaseura
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 24 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Emmi Vainio 1993 548 36.62
Mikkelin Uimaseura
2 Saara Vehmaa 1995 299 44.80
Kotkan Uimaseura
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Anne Silomaa 1964 225 49.28
Kotkan Vesi-Veikot
2 Päivi Kotiranta 1970 205 50.79
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Juha Jernvall 2000 154 49.30
Kotkan Vesi-Veikot
2 Ossi Kleimola 2001 108 55.49
Kouvolan Uimarit
3 Martti Tervanen 2000 76 1:02.22
Järvenpään Uintiklubi
- Niklas Laine 2002 DNS
Mikkelin Uimaseura
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Elias Soukola 1999 140 50.88
Järvenpään Uintiklubi
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Wille Soininen 1998 185 46.35
Kotkan Uimaseura
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v
# Nimi Synt Pisteet FINA Aika Tila
Seura











1 Nikita Nikitin 1994 417 35.36
Hyvinkään Uimaseura
2 Sakari Säisä 1994 312 38.92
Kotkan Uimaseura
3 Jaakko Eela 1994 269 40.92
Kotkan Uimaseura
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Laura Tukia 1999 445 1:21.59 2:49.62 4:33.21 5:49.86
Lappeenrannan Uimarit
2 Jenna Brunila 1996 361 2:20.08 3:58.97 5:34.10 6:15.34
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 21, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Ruusa Jumppanen 1995 611 1:12.82 2:33.63 4:05.31 5:14.74
Hyvinkään Uimaseura
Laji 22, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Sampo Heiliö 1997 346 1:17.29 2:49.24 4:31.55 5:45.47
Kotkan Vesi-Veikot
Laji 22, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 100m 200m 300m Aika Tila
Seura











1 Tero Karvonen 1994 494 1:08.39 2:23.95 3:54.41 5:06.71
Mikkelin Uimaseura
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Hyus Naiset [1998] 1998 416 2:11.22
Hyvinkään Uimaseura
Ella Kettunen 1998 32.49 32.49
Veera Kauppinen 1998 34.58 1:07.07
Eveliina Ollikainen 1998 34.19 1:41.26
Roosa Andelin 1998 29.96 2:11.22
2 Kove-Ve T-13 I 1998 317 2:23.73
Kotkan Vesi-Veikot
Anni Raussi 1998 32.99 32.99
Aliisa Rongas 1998 35.96 1:08.95
Eevi Kotiranta 2001 39.29 1:48.24
Iida Heijari 1999 35.49 2:23.73
3 Kou Naiset [1998] 1998 258 2:33.84
Kouvolan Uimarit
Emma Leppä 2000 37.09 37.09
Mathilda Kalenius 2002 40.06 1:17.15
Riikka Salmi 1998 42.40 1:59.55
Veera Kalenius 1998 34.29 2:33.84
4 Kove-Ve T-13 Ii 1998 151 3:03.82
Kotkan Vesi-Veikot
Janita Brunila 2002 45.82 45.82
Meri Lauronen 2002 46.55 1:32.37
Laura Väisänen 2001 47.88 2:20.25
Julia Rönkä 2001 43.57 3:03.82
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Kove-Ve Naiset I 0 440 2:08.79
Kotkan Vesi-Veikot
Jenna Brunila 1996 33.27 33.27
Mirja Silvennoinen 1992 30.89 1:04.16
Marika Kajander 1997 31.91 1:36.07
Janika Jaakkola 1994 32.72 2:08.79
2 Juk Naiset 1997 415 2:11.38
Järvenpään Uintiklubi
Emma Janhonen 1998 34.29 34.29
Mila Pelttari 1998 32.38 1:06.67
Miira Lallukka 1997 34.51 1:41.18
Emilia Naumanen 1998 30.20 2:11.38
3 Kous Naiset 0 314 2:24.19
Kotkan Uimaseura
Ilona Sajalinna 1995 39.55 39.55
Kaisa Vehmaa 1997 35.49 1:15.04
Taru Salmi 1998 35.41 1:50.45
Saara Vehmaa 1995 33.74 2:24.19
4 Kove-Ve Naiset Ii 0 228 2:40.46
Kotkan Vesi-Veikot
Lotta Rahola 1996 37.19 37.19
Päivi Kotiranta 1970 38.89 1:16.08
Christa Silvennoinen 1964 45.18 2:01.26
Anne Silomaa 1964 39.20 2:40.46
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Juk Pojat 1998 223 2:21.75
Järvenpään Uintiklubi
Heikki Tervanen 1998 30.41 30.41
Antti Myllynen 1999 32.50 1:02.91
Elias Soukola 1999 35.03 1:37.94
Aarne Myllynen 2002 43.81 2:21.75
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat
# Nimi Synt Pisteet FINA 50m Aika Tila
Seura











1 Kove-Ve Miehet [1911] 0 462 1:51.18
Kotkan Vesi-Veikot
Sampo Heiliö 1997 30.06 30.06
Timo Paakkanen 1978 26.50 56.56
Niko Raussi 1991 26.44 1:23.00
Joni Brunila 1994 28.18 1:51.18
2 Kous Miehet [1912] 1994 455 1:51.75
Kotkan Uimaseura
Jaakko Eela 1994 28.42 28.42
Janne Gåsman 1996 29.23 57.65
Mauri Pyysalo 1987 26.61 1:24.26
Sakari Säisä 1994 27.49 1:51.75
3 Kous Miehet [1996] 1996 204 2:26.09
Kotkan Uimaseura
Miro Manner 1998 37.49 37.49
Wille Soininen 1998 36.53 1:14.02
Roni Tiihonen 1999 38.85 1:52.87
Leo Kuusela 1999 33.22 2:26.09

Tekijä: WinGrodan 1.18.26 Tulostuspäivämäärä 29 lokakuu 2011
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura Tulostusaika 18:21
Comments