Kilpailut‎ > ‎2010‎ > ‎

Kansalliset Uinnit 30.10.2010, Kotka

Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kansalliset Uinnit    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  Kotkan Uimaseura/Kotkan Vesi-Veikot         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 1, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Ruusa Jumppanen  1995    619  1:07.12  2:20.12  3:33.71  4:46.60  9:34.20   
  Hyvinkään Uimaseura        5:59.31  7:12.26  8:24.28       
                     
Anastasy Gogolina  1998    439  1:14.04  2:34.28  3:55.82  5:17.61  10:43.55   
  Ekran        6:39.56  8:01.42  9:23.36       
                     
Julia Mihailova  1998    401  1:18.26  2:42.83  4:06.03  5:30.30  11:03.51   
  Kometa        6:55.04  8:18.32  9:42.72       
                     
Emilia Träskilä  1997    391  1:18.68  2:44.47  4:09.36  5:32.90  11:08.99   
  Tampereen Uimaseura        6:57.41  8:21.34  9:46.63       
                     
Riina Hiltula  1997    391  1:16.29  2:41.30  4:07.21  5:32.99  11:09.32   
  Hyvinkään Uimaseura        6:58.17  8:22.78  9:48.42       
                     
Juulia Ilmonen  1996    331  1:18.28  2:48.45  4:18.32  5:48.70  11:47.22   
  Hyvinkään Uimaseura        7:19.14  8:48.86  10:18.81       
                     
 
Laji 1, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Liisa Lilja  1992    362  1:21.80  2:47.96  4:14.22  5:40.54  11:26.24   
  Porin Uimaseura        7:06.85  8:33.26  10:00.90       
                     
 
Laji 2, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matias Yritys  1997    382  1:16.18  2:37.56  3:58.49  5:20.20  19:51.40   
  Hyvinkään Uimaseura        6:41.45  8:02.29  9:23.81  10:43.47     
          12:02.48  13:21.93  14:41.52  17:19.20     
          18:37.72  19:51.40         
                     
Sakari Säisä  1994    238  1:17.37  2:44.30  4:14.85  5:48.14  23:14.85   
  Kotkan Uimaseura        7:22.83  8:56.20  10:30.62  12:05.32     
          13:39.98  15:16.09  16:51.84  18:27.71     
          20:03.50  21:41.31         
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Tukia  1999    388  38.36        1:21.34   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sofia Väljä  1999    293  44.11        1:29.35   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Anna Gukov  1999    236  44.14        1:36.01   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Emma Leppä  2000    208  48.07        1:40.14   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emmi Kölhi  2000    206  49.28        1:40.54   
  Octopus Lohja                   
                     
Juuli Miettinen  2000    174  48.46        1:46.36   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 3, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ksenia Sergeeva  1998    549  33.49        1:12.47   
  Kometa                   
                     
Alina Trineeva  1998    546  32.64        1:12.60   
  Ekran                   
                     
Johanna Silventoinen  1997    522  33.53        1:13.72   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
Anastasiy Ivanova  1998    472  34.27        1:16.23   
  Ekran                   
                     
Anastasy Gogolina  1998    438  36.07        1:18.13   
  Ekran                   
                     
Ilona Rämä  1997    433  36.83        1:18.45   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Roosa Andelin  1998    414  38.34        1:19.61   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Natalay Laugina  1998    403  37.83        1:20.38   
  Ekran                   
                     
Riina Hiltula  1997    388  37.55        1:21.37   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Elise Tuominen  1997    360  38.69        1:23.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Erika Luukkanen  1998    348  39.45        1:24.34   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
12  Evgeniy Glinskay  1998    345  38.94        1:24.60   
  Ekran                   
                     
13  Olga Svistunova  1998    333  39.92        1:25.63   
  Ekran                   
                     
14  Anni Raussi  1998    331  40.08        1:25.84   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
15  Margarita Shalishko  1998    326  39.68        1:26.21   
  Ekran                   
                     
16  Jessika Patjas  1997    313  40.45        1:27.37   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
17  Hanna Veijalainen  1997    288  40.95        1:29.86   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
18  Krista Tervo  1997    245  44.90        1:34.89   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
19  Kaisa Vehmaa  1997    216  47.18        1:38.87   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
20  Veera Kalenius  1998    215  45.87        1:39.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
21  Oona Punkkinen  1998    210  50.44        1:39.87   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Olga Zolotova  1998              DNS   
  Kometa                   
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Grisha Kalminsky  1998    406  31.20        1:10.25   
  Kometa                   
                     
Nikita Cherkov  1998    369  33.85        1:12.52   
  Kometa                   
                     
Iliy Lukin  1998    352  35.61        1:13.67   
  Ekran                   
                     
Dmitriy Demshuk  1998    327  35.04        1:15.51   
  Ekran                   
                     
Aleksey Gromov  1998    290  35.77        1:18.60   
  Ekran                   
                     
Jan Rif  1998    262  39.53        1:21.27   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Aleksey Kirjimanov  1998    243  39.21        1:23.39   
  Ekran                   
                     
Tristan Forslund  1998    234  39.46        1:24.40   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Olli Soramies  1998    186  43.63        1:31.14   
  Voikkaan Viesti                   
                     
10  Riku Hoffrén  1998    164  43.65        1:34.96   
  Octopus Lohja                   
                     
11  Heikki Lyytinen  1998    163  44.39        1:35.34   
  Octopus Lohja                   
                     
12  Miro Manner  1998    134  47.30        1:41.56   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Simo Karppanen  1998              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
Valtteri Hämäläinen  1998              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
Laji 4, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Panu Sipilä  1996    375  32.56        1:12.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Janne Gåsman  1996    303  36.93        1:17.46   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Roope Pakkanen  1997    281  38.33        1:19.47   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Artur Gukov  1996    272  36.42        1:20.33   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Taneli Härkönen  1997    257  39.20        1:21.83   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Rasmus Markkanen  1997    226  42.03        1:25.48   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Roope Markkanen  1997    222  40.88        1:25.97   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Rasmus Porvari  1997    117  49.34        1:46.23   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Vilho Heiskanen  1996              DNS   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
 
Laji 5, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mirja Silvennoinen  1992    382  35.96  1:19.36  2:04.49    2:50.53   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Milena Bakalov  1996    333  36.52  1:21.05  2:09.03    2:58.45   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Taru Mällinen  1995    269  39.37  1:26.21  2:18.24    3:11.57   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
 
Laji 6, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Hartikainen  1994    434  32.42  1:09.66  1:47.81    2:26.91   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tytti Härkönen  2001    147          50.53   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Juuli Miettinen  2000    140          51.33   
  Simmis Wanda                   
Anna-Maria Peltola  2001    129          52.81   
  Haminan Uimaseura                   
Eevi Kotiranta  2001    108          56.00   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Laura Väisänen  2001    91          59.22   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Janita Brunila  2002    83          1:01.01   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Noora Brofors  2002    80          1:01.82   
  Haminan Uimaseura                   
Julia Rönkä  2001    75          1:03.33   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Venla Rantala  2001    62          1:07.20   
  Haminan Uimaseura                   
10  Aada Kauppila  2000    62          1:07.48   
  Haminan Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Tukia  1999    325          38.78   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Moona Koski  1999    275          41.00   
  Vuoksen Uimaseura                   
Anna Gukov  1999    214          44.55   
  Vuoksen Uimaseura                   
Azul Uusiheimala Azocar  1999    188          46.54   
  Kotkan Uimaseura                   
Ella Hätönen  1999              DSQ   
  Imatran Uimarit                   
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä               
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vasilisa Ivanovskay  1998    508          33.41   
  Ekran                   
Alina Trineeva  1998    504          33.49   
  Ekran                   
Anastasiy Ivanova  1998    474          34.17   
  Ekran                   
Ilona Rämä  1997    367          37.21   
  Haminan Uimaseura                   
Erika Luukkanen  1998    343          38.06   
  Vuoksen Uimaseura                   
Evgeniy Glinskay  1998    330          38.58   
  Ekran                   
Jaana Kyllönen  1997    327          38.69   
  Vuoksen Uimaseura                   
Roosa Andelin  1998    320          38.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Elise Tuominen  1997    285          40.50   
  Lappeenrannan Uimarit                   
10  Jessika Patjas  1997    278          40.84   
  Kouvolan Uimarit                   
11  Ella Kettunen  1998    277          40.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Hanna Veijalainen  1997    270          41.22   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Emma Ojamaa  1998    216          44.42   
  Imatran Uimarit                   
14  Vilma Albertsson  1997    215          44.51   
  Vuoksen Uimaseura                   
15  Krista Tervo  1997    162          48.93   
  Kotkan Uimaseura                   
16  Iita Hyytiäinen  1998    103          56.87   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Margarita Shalishko  1998              DNS   
  Ekran                   
Olga Zolotova  1998              DNS   
  Kometa                   
 
Laji 7, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Soukkio  1995    408          35.94   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Annina Vainio  1996    356          37.61   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Janika Jaakkola  1994    260          41.75   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markus Tuominen  1999    204          39.39   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Dania Pisklov  1999    172          41.65   
  Kometa                   
Leo Kuusela  1999    126          46.18   
  Kotkan Uimaseura                   
Miska Kurvinen  1999    115          47.68   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Juha Jernvall  2000    111          48.22   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Aaro Saharinen  2001              DNS   
  Haminan Uimaseura                   
Rasmus Lyytikäinen  2001              DNS   
  Haminan Uimaseura                   
Roope Lyytikäinen  2000              DNS   
  Haminan Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Grisha Kalminsky  1998    377          32.10   
  Kometa                   
Aleksey Kirjimanov  1998    268          35.95   
  Ekran                   
Aleksey Gromov  1998    257          36.48   
  Ekran                   
Dovlat Illiasov  1998    240          37.30   
  Kometa                   
Miro Manner  1998    155          43.16   
  Kotkan Uimaseura                   
Simo Karppanen  1998    84          52.88   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matias Yritys  1997    280          35.42   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Artur Gukov  1996    247          36.93   
  Vuoksen Uimaseura                   
Arni Siline  1997    218          38.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Rasmus Porvari  1997    89          51.87   
  Voikkaan Viesti                   
 
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    607          27.37   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Joona Raussi  1991    423          30.87   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Miska Porkka  1993    377          32.10   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Jaakko Eela  1994    330          33.56   
  Kotkan Uimaseura                   
Nikita Nikitin  1994    234          37.61   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Moona Koski  1999    385  41.51        1:28.98   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Sofia Väljä  1999    281  47.04        1:38.85   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Emmi Kölhi  2000    214  52.31        1:48.13   
  Octopus Lohja                   
                     
Mira Soramies  2000    181  54.76        1:54.33   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Ella Hätönen  1999    181  54.55        1:54.47   
  Imatran Uimarit                   
                     
Emma Leppä  2000    177  55.64        1:55.18   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Azul Uusiheimala Azocar  1999    146  57.33        2:02.88   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Silventoinen  1997    444  40.27        1:24.81   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
Roosa Andelin  1998    389  42.11        1:28.61   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Julia Mihailova  1998    380  42.79        1:29.31   
  Kometa                   
                     
Natalay Laugina  1998    371  43.35        1:30.03   
  Ekran                   
                     
Kaisa Vehmaa  1997    309  44.96        1:35.72   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Taru Salmi  1998    298  45.21        1:36.90   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Juulia Salonen  1997    283  45.57        1:38.59   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Veera Kalenius  1998    270  48.23        1:40.09   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Iina Järvenkylä  1997    201  51.41        1:50.47   
  Voikkaan Viesti                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Palonen  1995    554  36.64        1:18.80   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ruusa Jumppanen  1995    409  41.50        1:27.19   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Juulia Ilmonen  1996    321  43.65        1:34.47   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jenna Brunila  1996    297  46.22        1:37.04   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri-Maari Mäkinen  1992    143  58.47        2:03.85   
  Poseidon                   
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dmitriy Demshuk  1998    386  38.31        1:19.07   
  Ekran                   
                     
Iliy Lukin  1998    364  38.24        1:20.63   
  Ekran                   
                     
Robert Tarasov  1998    292  41.67        1:26.73   
  Kometa                   
                     
Alexsandr Davtyn  1998    275  41.76        1:28.52   
  Ekran                   
                     
Jan Rif  1998    267  42.85        1:29.42   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Aleksey Gromov  1998    259  43.67        1:30.34   
  Ekran                   
                     
Vladislav Shacilo  1998    243  43.34        1:32.28   
  Ekran                   
                     
Tristan Forslund  1998    213  44.64        1:36.44   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Dmitriy Mys  1998              DNS   
  Ekran                   
                     
Egor Chistiakov  1998              DSQ   
  Kometa                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Simo Karppanen  1998              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rasmus Markkanen  1997    264  43.32        1:29.68   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Janne Gåsman  1996    237  43.02        1:33.02   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Roope Markkanen  1997              DSQ   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikita Nikitin  1994    341  38.19        1:22.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Tukia  1999    409  34.05        1:10.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sofia Väljä  1999    276  38.51        1:20.13   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Anna Gukov  1999    267  38.77        1:21.02   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Emma Leppä  2000    189  42.69        1:30.99   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Emmi Kölhi  2000    186  43.91        1:31.40   
  Octopus Lohja                   
                     
Azul Uusiheimala Azocar  1999    179  43.47        1:32.55   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Viivi Varjus  1999    176  43.13        1:33.22   
  Imatran Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tomara Silaeva  1997    547  30.01        1:03.81   
  Kometa                   
                     
Riina Hiltula  1997    430  32.88        1:09.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Roosa Andelin  1998    405  33.79        1:10.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Elise Tuominen  1997    395  34.32        1:11.17   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Erika Luukkanen  1998    370  34.55        1:12.73   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Anni Raussi  1998    320  35.79        1:16.30   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Taru Salmi  1998    292  37.26        1:18.70   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Ella Kettunen  1998    268  37.89        1:20.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Tuuli Vuorentausta  1998    240  39.73        1:24.01   
  Voikkaan Viesti                   
                     
10  Oona Punkkinen  1998    225  41.39        1:25.81   
  Voikkaan Viesti                   
                     
11  Krista Tervo  1997    203  41.76        1:28.78   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
12  Kaisa Vehmaa  1997    145  45.17        1:39.29   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Veera Penttilä  1997              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erika Tuominen  1995    446  33.12        1:08.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Milena Bakalov  1996    408  34.16        1:10.38   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Oona Soukkio  1995    395  34.45        1:11.12   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Emilia Savén  1996    369  34.96        1:12.75   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Annina Vainio  1996    359  35.01        1:13.46   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Sohvi Ylätalo  1996    314  36.71        1:16.84   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Juulia Ilmonen  1996    311  35.59        1:17.07   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sara Sohlman  1995    304  36.35        1:17.64   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Saara Vehmaa  1995    233  40.23        1:24.77   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
10  Meiju Hämäläinen  1996    217  40.49        1:26.89   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
11  Ilona Sajalinna  1995    207  41.48        1:28.23   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Roosa Hannula  1996              DNS   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Sofia Mattila  1995              DNS   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liisa Lilja  1992    258  39.97        1:22.00   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dmitriy Mys  1998    427  29.88        1:01.15   
  Ekran                   
                     
Sasha Potapov  1998    370  31.24        1:04.13   
  Kometa                   
                     
Nikita Cherkov  1998    358  31.33        1:04.82   
  Kometa                   
                     
Aleksey Kirjimanov  1998    291  33.33        1:09.45   
  Ekran                   
                     
Robert Tarasov  1998    288  33.31        1:09.68   
  Kometa                   
                     
Dovlat Illiasov  1998    257  34.14        1:12.42   
  Kometa                   
                     
Vladislav Shacilo  1998    246  35.09        1:13.43   
  Ekran                   
                     
Valtteri Hämäläinen  1998    231  36.23        1:14.99   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Olli Soramies  1998    213  37.00        1:17.11   
  Voikkaan Viesti                   
                     
10  Sasa Seppälä  1998    181  37.41        1:21.46   
  Haminan Uimaseura                   
                     
11  Riku Hoffrén  1998    171  38.81        1:22.99   
  Octopus Lohja                   
                     
12  Leo Kuusela  1999    166  39.85        1:23.70   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
13  Miro Manner  1998    141  41.56        1:28.54   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
14  Heikki Lyytinen  1998    138  42.25        1:29.09   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Miska Kurvinen  1999    117  45.21        1:34.09   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Markus Tuominen  1999              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivan Adrianov  1997    452  28.62        59.98   
  Kometa                   
                     
Artur Gukov  1996    320  32.13        1:07.34   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Sampo Heiliö  1997    318  31.59        1:07.44   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Roope Pakkanen  1997    300  33.14        1:08.81   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Taneli Härkönen  1997    255  35.29        1:12.60   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Kasper Kärkkäinen  1997    155  39.58        1:25.67   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Vilho Heiskanen  1996              DNS   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Panu Sipilä  1996              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Hartikainen  1994    470  28.32        59.21   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Jaakko Eela  1994    408  29.72        1:02.05   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Joni Brunila  1994    378  30.67        1:03.66   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Nikita Nikitin  1994    374  29.94        1:03.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Tuukka Tikanoja  1995    360  31.17        1:04.73   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Sakari Säisä  1994    258  33.04        1:12.36   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Havu Järvelä  1995              DNS   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    569  26.72        55.56   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Lari Rönkä  1979    486  28.24        58.56   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alina Trineeva  1998    538          31.18   
  Ekran                   
Johanna Silventoinen  1997    485          32.27   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Ksenia Sergeeva  1998    464          32.75   
  Kometa                   
Vasilisa Ivanovskay  1998    409          34.17   
  Ekran                   
Emilia Träskilä  1997    393          34.61   
  Tampereen Uimaseura                   
Anastasy Gogolina  1998    389          34.75   
  Ekran                   
Riina Hiltula  1997    343          36.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Margarita Shalishko  1998    310          37.46   
  Ekran                   
Roosa Andelin  1998    289          38.37   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Vilma Albertsson  1997    268          39.31   
  Vuoksen Uimaseura                   
11  Jaana Kyllönen  1997    254          40.05   
  Vuoksen Uimaseura                   
12  Olga Svistunova  1998    250          40.28   
  Ekran                   
13  Jessika Patjas  1997    237          40.98   
  Kouvolan Uimarit                   
14  Emma Ojamaa  1998    211          42.63   
  Imatran Uimarit                   
15  Ella Kettunen  1998    193          43.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
16  Hanna Veijalainen  1997    191          44.07   
  Kouvolan Uimarit                   
17  Juuli Miettinen  2000    126          50.52   
  Simmis Wanda                   
18  Emma Leppä  2000    95          55.65   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Palonen  1995    553          30.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ruusa Jumppanen  1995    403          34.34   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erika Tuominen  1995    380          35.01   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Oona Soukkio  1995    321          37.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Sohvi Ylätalo  1996    270          39.23   
  Kouvolan Uimarit                   
Ilona Sajalinna  1995    254          40.07   
  Kotkan Uimaseura                   
Jenna Brunila  1996    231          41.34   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Saara Vehmaa  1995    219          42.09   
  Kotkan Uimaseura                   
Meiju Hämäläinen  1996    97          55.23   
  Kotkan Uimaseura                   
Sofia Mattila  1995              DNS   
  Kotkan Uimaseura                   
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mirja Silvennoinen  1992    469          32.63   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Janika Jaakkola  1994    293          38.19   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivan Adrianov  1997    490          28.54   
  Kometa                   
Dmitriy Mys  1998    390          30.80   
  Ekran                   
Grisha Kalminsky  1998    377          31.15   
  Kometa                   
Dmitriy Demshuk  1998    311          33.21   
  Ekran                   
Sasha Potapov  1998    310          33.25   
  Kometa                   
Sampo Heiliö  1997    262          35.16   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Arni Siline  1997    261          35.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Tristan Forslund  1998    200          38.46   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Riku Hoffrén  1998    101          48.39   
  Octopus Lohja                   
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Hartikainen  1994    489          28.55   
  Haminan Uimaseura                   
Gleb Mikhailov  1995    303          33.49   
  Ekran                   
Nikita Nikitin  1994    303          33.50   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    588          26.85   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Niko Raussi  1991    506          28.24   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Joona Raussi  1991    446          29.45   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Matti Jokela  1993    430          29.80   
  Kotkan Uimaseura                   
 
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ilona Rämä  1997    389  41.43  1:29.98  2:20.41    3:10.31   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Emilia Savén  1996    328  46.45  1:37.88  2:29.86    3:21.41   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Taru Mällinen  1995    317  45.96  1:36.91  2:30.05    3:23.71   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Taru Salmi  1998    282  49.44  1:44.62  2:40.59    3:31.72   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Juulia Salonen  1997    273  47.70  1:42.17  2:38.44    3:34.19   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
 
Laji 16, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miska Porkka  1993    408  35.09  1:16.71  2:00.85    2:47.48   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Dmitriy Demshuk  1998    390  38.66  1:22.16  2:07.12    2:49.91   
  Ekran                   
                     
Joni Brunila  1994    373  38.42  1:21.72  2:05.90    2:52.52   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Iliy Lukin  1998    352  39.94  1:24.94  2:10.27    2:55.82   
  Ekran                   
                     
Alexsandr Davtyn  1998    296  42.03  1:29.43  2:18.16    3:06.28   
  Ekran                   
                     
Sakari Säisä  1994    215  45.20  1:36.73  2:31.81    3:27.38   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Leppä  2000    223          39.21   
  Kouvolan Uimarit                   
Juuli Miettinen  2000    218          39.53   
  Simmis Wanda                   
Mathilda Kalenius  2002    192          41.24   
  Kouvolan Uimarit                   
Tytti Härkönen  2001    181          42.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Anna-Maria Peltola  2001    137          46.14   
  Haminan Uimaseura                   
Mira Soramies  2000    135          46.35   
  Voikkaan Viesti                   
Venla Rantala  2001    119          48.29   
  Haminan Uimaseura                   
Fiia Filander  2000    119          48.41   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Eevi Kotiranta  2001    109          49.78   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
10  Julia Rönkä  2001    109          49.81   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
11  Noora Brofors  2002    85          54.10   
  Haminan Uimaseura                   
12  Aada Kauppila  2000    70          57.68   
  Haminan Uimaseura                   
13  Laura Väisänen  2001    65          59.03   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
14  Janita Brunila  2002    61          1:00.35   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Tukia  1999    363          33.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Viivi Varjus  1999    238          38.39   
  Imatran Uimarit                   
Azul Uusiheimala Azocar  1999    203          40.43   
  Kotkan Uimaseura                   
Ella Hätönen  1999    139          45.89   
  Imatran Uimarit                   
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ksenia Sergeeva  1998    527          29.44   
  Kometa                   
Alina Trineeva  1998    473          30.53   
  Ekran                   
Anastasiy Ivanova  1998    452          30.99   
  Ekran                   
Vasilisa Ivanovskay  1998    446          31.13   
  Ekran                   
Roosa Andelin  1998    384          32.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erika Luukkanen  1998    379          32.86   
  Vuoksen Uimaseura                   
Evgeniy Glinskay  1998    346          33.87   
  Ekran                   
Anni Raussi  1998    326          34.54   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Hanna Veijalainen  1997    313          35.02   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Iina Järvenkylä  1997    311          35.11   
  Voikkaan Viesti                   
11  Veera Penttilä  1997    304          35.37   
  Haminan Uimaseura                   
12  Vilma Albertsson  1997    294          35.78   
  Vuoksen Uimaseura                   
13  Ella Kettunen  1998    290          35.93   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Taru Salmi  1998    288          36.02   
  Kotkan Uimaseura                   
15  Krista Tervo  1997    258          37.37   
  Kotkan Uimaseura                   
16  Iita Hyytiäinen  1998    85          54.06   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Olga Zolotova  1998              DNS   
  Kometa                   
Tuuli Vuorentausta  1998              DSQ   
  Voikkaan Viesti                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Palonen  1995    580          28.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erika Tuominen  1995    406          32.11   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Oona Soukkio  1995    372          33.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Annina Vainio  1996    367          33.20   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Sara Sohlman  1995    339          34.10   
  Haminan Uimaseura                   
Janika Jaakkola  1994    322          34.69   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Meri-Maari Mäkinen  1992    195          41.00   
  Poseidon                   
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Markus Tuominen  1999    266          32.43   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Dania Pisklov  1999    188          36.43   
  Kometa                   
Leo Kuusela  1999    156          38.74   
  Kotkan Uimaseura                   
Aaro Saharinen  2001    72          50.10   
  Haminan Uimaseura                   
Rasmus Lyytikäinen  2001              DNS   
  Haminan Uimaseura                   
Roope Lyytikäinen  2000              DNS   
  Haminan Uimaseura                   
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Grisha Kalminsky  1998    402          28.26   
  Kometa                   
Dmitriy Mys  1998    398          28.36   
  Ekran                   
Jan Rif  1998    286          31.67   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Aleksey Kirjimanov  1998    281          31.84   
  Ekran                   
Vladislav Shacilo  1998    237          33.69   
  Ekran                   
Tristan Forslund  1998    216          34.79   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Valtteri Hämäläinen  1998    214          34.89   
  Kouvolan Uimarit                   
Sasa Seppälä  1998    178          37.05   
  Haminan Uimaseura                   
Riku Hoffrén  1998    172          37.50   
  Octopus Lohja                   
10  Egor Chistiakov  1998    161          38.34   
  Kometa                   
11  Miro Manner  1998    153          39.01   
  Kotkan Uimaseura                   
12  Heikki Lyytinen  1998    146          39.60   
  Octopus Lohja                   
13  Wille Soininen  1998    108          43.81   
  Kotkan Uimaseura                   
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eldar Illiasov  1996    499          26.30   
  Kometa                   
Panu Sipilä  1996    413          28.01   
  Kouvolan Uimarit                   
Artur Gukov  1996    336          30.02   
  Vuoksen Uimaseura                   
Janne Gåsman  1996    332          30.13   
  Kotkan Uimaseura                   
Sampo Heiliö  1997    317          30.58   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Roope Pakkanen  1997    297          31.25   
  Haminan Uimaseura                   
Taneli Härkönen  1997    264          32.53   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Roope Markkanen  1997    253          32.97   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Rasmus Markkanen  1997    238          33.67   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
10  Rasmus Porvari  1997    108          43.87   
  Voikkaan Viesti                   
Vilho Heiskanen  1996              DNS   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    548          25.49   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Janne Moilanen  1984    414          27.99   
  Kotkan Uimaseura                   
Matti Jokela  1993    410          28.07   
  Kotkan Uimaseura                   
Nikita Nikitin  1994    389          28.57   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jaakko Eela  1994    380          28.79   
  Kotkan Uimaseura                   
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    168          54.33   
  Kouvolan Uimarit                   
Mira Soramies  2000    154          55.97   
  Voikkaan Viesti                   
Janita Brunila  2002    82          1:09.12   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Moona Koski  1999    403          40.59   
  Vuoksen Uimaseura                   
Sofia Väljä  1999    291          45.22   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Viivi Varjus  1999    210          50.45   
  Imatran Uimarit                   
Azul Uusiheimala Azocar  1999    139          57.84   
  Kotkan Uimaseura                   
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Silventoinen  1997    430          39.70   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Roosa Andelin  1998    383          41.27   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Erika Luukkanen  1998    372          41.68   
  Vuoksen Uimaseura                   
Natalay Laugina  1998    363          42.03   
  Ekran                   
Riina Hiltula  1997    346          42.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jaana Kyllönen  1997    296          44.96   
  Vuoksen Uimaseura                   
Taru Salmi  1998    295          45.03   
  Kotkan Uimaseura                   
Evgeniy Glinskay  1998    284          45.59   
  Ekran                   
Vilma Albertsson  1997    257          47.16   
  Vuoksen Uimaseura                   
10  Emma Ojamaa  1998    255          47.29   
  Imatran Uimarit                   
11  Ella Kettunen  1998    254          47.33   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Veera Kalenius  1998    249          47.62   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Oona Punkkinen  1998    221          49.56   
  Voikkaan Viesti                   
14  Iina Järvenkylä  1997    214          50.10   
  Voikkaan Viesti                   
15  Tuuli Vuorentausta  1998    203          51.02   
  Voikkaan Viesti                   
 
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juulia Ilmonen  1996    349          42.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jenna Brunila  1996    263          46.79   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Meri-Maari Mäkinen  1992    152          56.20   
  Poseidon                   
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Jernvall  2000    132          51.81   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dmitriy Demshuk  1998    355          37.29   
  Ekran                   
Iliy Lukin  1998    338          37.92   
  Ekran                   
Vladislav Shacilo  1998    222          43.64   
  Ekran                   
Valtteri Hämäläinen  1998    153          49.37   
  Kouvolan Uimarit                   
Olli Soramies  1998    149          49.82   
  Voikkaan Viesti                   
Alexsandr Davtyn  1998    128          52.36   
  Ekran                   
Miro Manner  1998    127          52.50   
  Kotkan Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arni Siline  1997    274          40.68   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Kasper Kärkkäinen  1997    144          50.34   
  Kotkan Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    553          32.18   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
Niko Raussi  1991    515          32.95   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Miska Porkka  1993    463          34.15   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Nikita Nikitin  1994    365          36.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joni Brunila  1994    361          37.09   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
 
Laji 21, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Palonen  1995    547  32.40  1:12.20  2:00.66    2:35.75   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Annina Vainio  1996    416  38.85  1:23.10  2:10.59    2:50.66   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Milena Bakalov  1996    388  37.39  1:23.35  2:15.48    2:54.69   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Laura Tukia  1999    384  39.03  1:25.29  2:16.88    2:55.26   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Emilia Träskilä  1997    366  38.56  1:25.32  2:17.27    2:58.10   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Emilia Savén  1996    339  40.58  1:29.44  2:21.74    3:02.75   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Ruusa Jumppanen  1995    339  35.63  1:18.14  2:05.46    3:02.75   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Taru Mällinen  1995    311  39.05  1:28.47  2:23.62    3:08.07   
  Borgå Simmare-Porvoon U                   
                     
Tomara Silaeva  1997    311  34.71  1:15.59  2:04.61    3:08.07   
  Kometa                   
                     
10  Ilona Sajalinna  1995    240  42.19  1:34.86  2:34.70    3:24.94   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
11  Saara Vehmaa  1995    232  45.14  1:37.53  2:36.87    3:27.28   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
12  Meiju Hämäläinen  1996    190  55.16  1:51.11  2:54.36    3:41.67   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Roosa Hannula  1996              DSQ   
  Kotkan Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 21, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mirja Silvennoinen  1992    512  34.75  1:17.29  2:02.37    2:39.19   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eldar Illiasov  1996    488  30.54  1:09.23  1:51.26    2:23.69   
  Kometa                   
                     
Gleb Mikhailov  1995    357  34.52  1:15.57  2:02.10    2:39.52   
  Ekran                   
                     
Matias Yritys  1997    355  36.56  1:16.94  2:04.45    2:39.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sampo Heiliö  1997    310  35.88  1:19.34  2:10.09    2:47.09   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Tuukka Tikanoja  1995    305  34.44  1:18.20  2:10.22    2:48.14   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Havu Järvelä  1995              DNS   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Nikita Nikitin  1994              DNF   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Jokela  1993    326  30.89  1:14.81  2:05.14    2:44.34   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ekran-1  1998    488          2:04.43   
  Ekran                   
  Alina Trineeva  1998      31.30        31.30   
  Anastasiy Ivanova  1998      32.60        1:03.90   
  Vasilisa Ivanovskay  1998      30.76        1:34.66   
  Natalay Laugina  1998      29.77        2:04.43   
                     
Vuus  1997    359          2:17.89   
  Vuoksen Uimaseura                   
  Moona Koski  1999      35.19        35.19   
  Vilma Albertsson  1997      34.89        1:10.08   
  Jaana Kyllönen  1997      36.05        1:46.13   
  Erika Luukkanen  1998      31.76        2:17.89   
                     
Kous Naiset [1997]  1997              DSQ   
  Kotkan Uimaseura                   
  Azul Uusiheimala Azocar  1999      42.10        42.10   
  SW 10.10 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hyus Naiset [1911]    509          2:02.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Oona Palonen  1995      28.76        28.76   
  Juulia Ilmonen  1996      33.82        1:02.58   
  Riina Hiltula  1997      30.68        1:33.26   
  Ruusa Jumppanen  1995      29.46        2:02.72   
                     
Kove-Ve Naiset [1911]    360          2:17.68   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
  Jenna Brunila  1996      35.68        35.68   
  Juulia Salonen  1997      36.15        1:11.83   
  Anni Raussi  1998      35.49        1:47.32   
  Mirja Silvennoinen  1992      30.36        2:17.68   
                     
Kous Naiset    269          2:31.79   
  Kotkan Uimaseura                   
  Ilona Sajalinna  1995      39.59        39.59   
  Saara Vehmaa  1995      38.20        1:17.79   
  Roosa Hannula  1996      36.36        1:54.15   
  Meiju Hämäläinen  1996      37.64        2:31.79   
                     
 
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kometa-1  1998    415          1:55.22   
  Kometa                   
        27.71        27.71   
        28.42        56.13   
        32.21        1:28.34   
        26.88        1:55.22   
                     
Ekran-2  1997    346          2:02.42   
  Ekran                   
  Dmitriy Mys  1998      28.35        28.35   
  Arni Silin  1998      32.68        1:01.03   
  Iliy Lukin  1998      30.90        1:31.93   
  Dmitriy Demshuk  1998      30.49        2:02.42   
                     
Ekran-3  1998    278          2:11.70   
  Ekran                   
  Vladislav Shacilo  1998      31.56        31.56   
  Alexsandr Davtyn  1998      33.15        1:04.71   
  Aleksey Gromov  1998      35.06        1:39.77   
  Aleksey Kirjimanov  1998      31.93        2:11.70   
                     
Ekran4  1996    262          2:14.31   
  Ekran                   
        33.81        33.81   
        33.17        1:06.98   
        34.76        1:41.74   
        32.57        2:14.31   
                     
Kove-Ve Miehet [1996]  1996    230          2:20.16   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
  Roope Markkanen  1997      34.58        34.58   
  Juha Jernvall  2000      40.28        1:14.86   
  Rasmus Markkanen  1997      34.34        1:49.20   
  Sampo Heiliö  1997      30.96        2:20.16   
                     
Kous Miehet [1996]  1996    195          2:28.20   
  Kotkan Uimaseura                   
  Leo Kuusela  1999      38.04        38.04   
  Sakari Säisä  1994      31.88        1:09.92   
  Miro Manner  1998      39.51        1:49.43   
  Kasper Kärkkäinen  1997      38.77        2:28.20   
                     
 
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kous Seilor    520          1:46.83   
  Kotkan Uimaseura                   
  Tommi Nurminen  1987      26.18        26.18   
  Janne Moilanen  1984      28.48        54.66   
  Lari Rönkä  1979      26.93        1:21.59   
  Teemu Uimonen  1989      25.24        1:46.83   
                     
Kove-Ve Miehet [1911]    483          1:49.51   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
  Miska Porkka  1993      27.66        27.66   
  Niko Raussi  1991      25.65        53.31   
  Joona Raussi  1991      26.65        1:19.96   
  Joni Brunila  1994      29.55        1:49.51   
                     
Kous Miehet [1911]    407          1:55.99   
  Kotkan Uimaseura                   
  Jaakko Eela  1994      28.58        28.58   
  Tuukka Tikanoja  1995      28.98        57.56   
  Janne Gåsman  1996      30.36        1:27.92   
  Matti Jokela  1993      28.07        1:55.99   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Kotkan Uimaseura  Tulostusaika  11:02 
 
Comments